• ikisinin birden baskısını nasıl azaltacaklar bu üretimsizlikle anlayan beri gelsin.

olacak şey geç kalınmış faiz artırımı, buna güvenmeyen insanların o gazla gidip daha fazla dolar stoklaması.

sonuç; ikimize birden yükleniyorlar ama sen ağlama.
  • (bkz: tamam)
  • " ahdimiz olsun " yok mu başında ?
  • "faiz ve döviz kuru baskısını azaltmak, bununla birlikte enflasyonla daha etkin mücadele etmek" aynı anda olabilen şeyler olmadığı için önemsemediğim açıklama. hem enflasyon, hem faiz, hem döviz kuru azalıcak diyorsan; uzun vadeli bir yatırıma ihtiyacın var. ithalatı azaltmak için üretime önem ver, istidham alanları yarat. o zaman belki yavaş yavaş düzelir. onun için de tabii ki sizin de dediğiniz gibi "tulumbada su kalması" lazım. işimiz çok zor.
  • meali: inşaat sektörü bizim her şeyimiz.insaat biterse bizde biteriz.ayrica ne yapacağımızı bilmiyoruz.iste 6 saat takildik; sohbet muhabbet.falan falan.ekonomiden zerre anlamayan bir ekonomi yönetimi var ülkenin basında.
  • piyasaya güven vermiyor. söyle bir açıklama yapılsa" ben merkez bankamıza ve ekonomi bürokratlarına güveniyorum, güven ortamını üretip, hepsinden üstesinden geleceğiz, önemli olan yatırımcımıza güven ortamı yaratmak dese"....
  • dolar 24 saatte once borsa acıkken 10 sonra kapanınca 5 kurus arttı. ertesi gun 2 kurus daha artmısken mudahale ile 12 kurus dustu. şimdi akp nın hıcbısey yapmıcaz acıklamasıyla tekrar 7 kurus yukseldı . ne mı anlatıyorum . valla bende bilmıyorum anlamadım bu nasıl kırılgan ekonomi.. osursalar 10 kurus yukarı cıkıyor.

not.. hukumet ekonomik istikrarı!!! bozucak adım atmıycaz demıs. 100 milyar liralık secım rusvet paketlerı sanki nijeryada verıldı . yoneticiler mi balık hafızalı yoksa halkın oyle oldugunu bıldıklerınden mı bu kadar rahat at kosturuyolar anlamadım .
  • alay etmiştim ama yeminle doları tutuklayacaklar.

dolar kurunu zıplatan toplantıdır.
  • ancak seçime kadar azaltilabilir dedigim vaat. 2 ay sonrasi hepimiz icin zor günlerin başlangıcı olacaktir.
hesabın var mı? giriş yap