şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanlığı’ndaki yaklaşık 2.5 saat süren ekonomi koordinasyon toplantısı sonrası yapılan açıklamadır.

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın başkanlığında yapılan ekonomi koordinasyon toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, "faiz ve döviz kuru baskısını azaltmak, bununla birlikte enflasyonla daha etkin mücadele etmek için gereken tedbirler alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

kaynak

sanırım khk’lar yolda. doları 10 lira yapıp, 1 sıfır atacak ve ülkemiz refaha erecek.

edit: bak bak, harekete bak. temmuz’a kadar parasını türkiye’ye getirenden vergi alınmayacakmış. varlık barışı koydular ya adını da.

kaynak

“man adasındaki paraları mı getiriyorsunuz da vergileri kaldırdınız?” dese ya keşke ince ya da akşener.
  • ikisinin birden baskısını nasıl azaltacaklar bu üretimsizlikle anlayan beri gelsin.

olacak şey geç kalınmış faiz artırımı, buna güvenmeyen insanların o gazla gidip daha fazla dolar stoklaması.

sonuç; ikimize birden yükleniyorlar ama sen ağlama.
  • (bkz: tamam)
  • " ahdimiz olsun " yok mu başında ?
  • "faiz ve döviz kuru baskısını azaltmak, bununla birlikte enflasyonla daha etkin mücadele etmek" aynı anda olabilen şeyler olmadığı için önemsemediğim açıklama. hem enflasyon, hem faiz, hem döviz kuru azalıcak diyorsan; uzun vadeli bir yatırıma ihtiyacın var. ithalatı azaltmak için üretime önem ver, istidham alanları yarat. o zaman belki yavaş yavaş düzelir. onun için de tabii ki sizin de dediğiniz gibi "tulumbada su kalması" lazım. işimiz çok zor.
  • 2.5 saat bunu söylemek için mi toplandınız la dedirten açıklama.
  • meali: inşaat sektörü bizim her şeyimiz.insaat biterse bizde biteriz.ayrica ne yapacağımızı bilmiyoruz.iste 6 saat takildik; sohbet muhabbet.falan falan.ekonomiden zerre anlamayan bir ekonomi yönetimi var ülkenin basında.
  • piyasaya güven vermiyor. söyle bir açıklama yapılsa" ben merkez bankamıza ve ekonomi bürokratlarına güveniyorum, güven ortamını üretip, hepsinden üstesinden geleceğiz, önemli olan yatırımcımıza güven ortamı yaratmak dese"....
  • dolar 24 saatte once borsa acıkken 10 sonra kapanınca 5 kurus arttı. ertesi gun 2 kurus daha artmısken mudahale ile 12 kurus dustu. şimdi akp nın hıcbısey yapmıcaz acıklamasıyla tekrar 7 kurus yukseldı . ne mı anlatıyorum . valla bende bilmıyorum anlamadım bu nasıl kırılgan ekonomi.. osursalar 10 kurus yukarı cıkıyor.

not.. hukumet ekonomik istikrarı!!! bozucak adım atmıycaz demıs. 100 milyar liralık secım rusvet paketlerı sanki nijeryada verıldı . yoneticiler mi balık hafızalı yoksa halkın oyle oldugunu bıldıklerınden mı bu kadar rahat at kosturuyolar anlamadım .