şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir erdoğan beyanıdır.

19 haziran 2018 günü adana’da iş dünyası ile buluşan erdoğan “yetkiyi bana verin. faizle kurla mücadeleyi bana bırakın.” dedi.

edit: link geldi 6.dakika
  • (bkz: tutmayın küçük enişteyi)
    katılıyorum. 16 yıldır ekonominin amına koyan chp’den alın yetkiyi bir kere de şu adama şans verin.
  • şimdiye kadar ajdar mıydı ki mücadele eden dedirten uçuk çıkıştır.
  • artık itiraf etmenin vakti geldi. faiz ve kuru 16 senedir ben idare ediyordum ve kusura bakmayın ama bok gibi bir iş çıkardım. nice iş yerleri benim başarısız politikalarım yüzünden kapandı. özür dilerim, affedin.

bu işi ehline bırakmanın zamanı geldi.
  • reyiz zaten bırakılmış hali bu değil mi? :(
  • yazar burada, "sıkı durun biz gelirsek kambiyo rejimini değiştireceğiz" demek istiyor.

yani, kur sabitlenecek, döviz dolaşımı kontrol altında tutulacak. türkiye iyiden iyiye dış dünyaya kapalı bir ülke konumuna gelecek.

o az söyledi, siz çok anlayın.
  • 16 yıldan beri ben uğraşıyordum çünkü. bir türlü, iç ve dış borçlar, cari açık, üretim ekonomisi filan hiç yönetememişim. ülke dara düşünce anladım.

bırakıyorum ekonomiyi, en iyi reis bilir, artık o yönetsin.

özür dilerim sevgili halkım, kandırıldım ekonomi bilimi tarafından. bildiğim her şey yanlışmış.

reis,kurtar bizi hocam.
  • şimdi kendisinin pek haberi yok galiba ama yetki zaten onda. hani bi' hatırlatan olursa.
  • aylar önce tüm varlığı ile kaldıraçlı orandan türk lirası shortlamış bir insan olarak, destekliyorum. bırakın.
  • reis verilecek yetki bırakmadın hala ne yetkisi?