şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son dönemde iktidar tarafından söylenen söz .
  intahar mektubundan hallice , tabiki yüksek faiz piyasayı iyice daraltacak ama düşük faiz'de zaten büyük hızla kaçan yabancı yatırımcının ayağına yürüyen band döşemekten farksız olur.
  pis bir kıskaç'ın içindeyiz a dostlar
 • (bkz: sıçtık)
 • bittiğimizin kanıtı olan beyan.
 • komik olan yani trajikomik olan kısım bloomberg tv de felan cidden çok bilgili ekonomistler çıkıp derin derin analizler yapıyorlar. hepsi de çok kıymetli insanlar ama sorun şurda ki hükümet bu işi sizin anlattığınız kadar derin düşünmüyor.
  adamların tek derdi yandaş müteahhitler ev satabilsin diye faizleri düşürmek.
  faiz düşünce yabancı sermaye kaçmış, millet mevduata para yatırmamış, kur almış başını gitmiş, enflasyon coşmuş kimsenin umrunda değil ki. umrunda olmayı bırak bu basit makroekonomik ilişkileri bilen adam yok hükümette. memleketi emlakcılar ve müteahhitler yönetiyor kendi çarkları döndüğü sürece boşa konuşuyoruz.

  çıldırıcam ya vallahi kafayı yiycem a dostlar. nasıl bir ülkede yaşıyoruz nasıl insanlar yönetiyor bizi şaka gibi bir memleket.
  çıkıyor reis faizleri düşürün japonya ve isviçre eksi faiz uyguluyor diyor. lan hadi o bilmiyor da çevresinde kimse demiyor mu o dediğin ülkeler para içinde yüzüyor cari fazlaları var, adamlar ülkeme para getirmeyin ekonomimi bozuyorsunuz arkadaş diye bu politikayı uyguluyor.

  bizim ülkede cari açık var, doviz cinsinden dış borçlar var sen faizleri düşürürsen zaten demokrasi yok ülkede yabancı sermaye gelmiyor hiç gelmez edeceksin. nasıl finanse edeceksin dış ödemeleri, nasıl senin üreticin dışardan mal alabilecek.
  şaka gibi ya vallahi şaka gibi.

  akp seçmeni lan bende oy verdim zamanında kafamı sikim verdimde insan hatasını kabul eder yanlışından döner.
  islamcı kesimin başörtüsünden sonra ufacık bir görüşleri yokmuş.
  osmanlı felan diyorlar ya bu adamlar mı kuracak osmanlıyı güldürmeyin allah aşkına eldeki beğenmediğiniz cumhuriyeti yıkacaklar haberiniz yok.

  ideoloji, inanç, din, mezhep, ırk artık hiçbirinin önemi kalmadı ülke yıkılıyor lan ülke. hala o bizden değil, o dinsiz, öbürü kürt, zaten şu alevi diyorsunuz ya allah bunu diyenlerin topunun belasını versin. ülke batıyor ülke bu konuştuklarımızın artık bir önemi kalmadı.