şükela:  tümü | bugün
  • bir akepeli bakan açıklaması.

--- spoiler ---
    et ve süt kurumu etlerinin marketlerde satılmasına ilişkin milletvekillerinin eleştirilerini yanıtlayan fakıbaba, "farzedelim ki gittiniz, et saat 11.00'de bitti. zaten siz gitmezsiniz, ben de gitmem. 'kasabımdan 40 liraya alırım.' dersiniz. biz o etleri dar gelirli insanları korumak adına oraya koyuyoruz. esasında benim hakkım yok onu tüketmeye, sizin de hakkınız yok. esasında sizin bize teşekkür etmeniz lazım, fakir insanları etle buluşturuyoruz."
    --- spoiler ---

devlet böyle bir açıklama yapar mı?
    yapar da utanmaz mı?

ne diyeceğiz?
    allah razı olsun mu diyeceğiz?
  • boş küme açıklama.

en azından memlekette fakirlerin varlığını kabul etmiş, hayret?!
  • fakirliğin yani neredeyse canın çıkana kadar çalıştığın halde aldığın ücretin açlık sınırının altında olmasının bir kader olarak görüldüğü ülkede yaşıyorsan normal bir açıklamadır. hatta bu yapılan bir lütuftur. ülkeye en büyük katkıyı üreterek yığınlar koyar ama kazanan patronlar olur.
  • ortadoğu’daki ve diğer üçüncü sınıf ülkelerdeki iktidarlar, halkın parasıyla zaten yapılması gerekenleri bir lütufmuş gibi cahil seçmenlerine yedirirler. yoool yabdııık, köprü yabdııık gibi... halbuki bunlar bizden kesilen vergilerin yanında devede kulaktır. babasının parasıyla yapmıyor yani. vatandaştan neredeyse çiş vergisi bile alacaklar, hâlâ milleti azarlayıp “benim sayemde yaşıyorsun” edebiyatı yapıyorlar. ileri demokrasi dedikleri bu olsa gerek.
  • aro diyerek yanıt verdiğim bir akp’li bakan açıklaması.

şu haberde yer alan iki marketin adına bakınca kim niye buluşturuyor üzerine düşünmeye gerek yok pek.
  • valla pazartesi sabah erkenden bim kapisindayim sözünü tutmayan namerttir. hadi bakalım
  • hastalığı tedavi etmek yerine semptomları iyileştirmeye çalışmak denir bu yapılana. adanlar fakirliği düzeltmeye çalışmıyorlar, alım gücünü nasıl arttırız demiyorlarda bu tarz çözümlere gidiyorlar.

hem sadece fakirler mi alabilecek bu eti anlamadım ? artık et almaya maaş bordrosuylamı gidilecek ? mantığınınıza sizin.
  • lütfettiler. bize kıyma bile fazla. böcek yiyelim. burada
  • "bize teşekkür etmeniz lazım."

allahım... ne desem gg.
  • (bkz: god mode) açık kalmış, adam dua bekliyor.