şükela:  tümü | bugün
 • parası olmayan kız.
 • zengin erkek avcısı etobur bir canlıdır.

  fucktional geogaphicte, bu tür kızlar hakkında hazırlanmış bir belgeselde şu yorumlar dikkat çekmektedir :

  doğada başlıca göründüğü mekanlar, diskolar, gece klüpleri, barlar gibi gece eğlence mekanlarıdır. ergenliklerinin ilk hallerinde sürüler halinde dolaştıkları görülürken, avını gözüne kestiren fakir kız derhal sürüden ayrılarak, diğer fakir kızların da avına yönelmesini engeller ve avı ele geçirene kadar yalnız dolaşmaya başlar.

  ilerleyen aşamalarda, gelinlik ve çeyiz mağazalarında sıklıkla yanındaki kurbanla görüntülenebilecek fakir kızın çiftleşme ve üreme evreleri de karşılığında değerli hediyeler gerektiren bir külfettir. cinsel organından salgıladığı uyuşturucu bir sıvıyla avını etkisiz hale getirip, sadece yürüyen bir et parçasına çeviren fakir kız, bu aşamadan sonra yıllarca avının gençliği, gücü, hayalleri, imkanları, bedeni, ruhu ve enerjisi üzerinden beslenerek yaşamaya başlar.

  başlıca besin kaynakları aptal erkekler olan fakir kızların sosyal yapısı ve grup dinamikleri günümüzde şehirlerin kenar mahallelerinden merkezine kadar tüm yaşam alanlarını istila etmiş devasa bir böcek kolonisini andırır.
 • "fakir kızı alması kolay doyurması zor; zengin kızı alması zor doyurması kolaydır." karadeniz atasözü

  acaba benzer bir iddia ve söylemi güzel kız - çirkin kız ikilisi için ileri sürebilir miydik?

  (bkz: ayağıma yer edeyim dur sana neler edeyim)
  (bkz: kadın vs kadın)
 • her dizinin olmazsa olmazı. spoiler vermeye bile gerek yok; dizinin sonunda zengin erkek buna aşık olacaktır. yani dizinin başında buna boşu boşuna üzülmeyin, gelecekleri her zaman iyidir.
 • fakir kizlarin hepsi cakallik pesinde kosmaz. bazilarinin aileleri; oku kizim elin ekmek tutsun, kimseye yuk olma, kendi hayatini kur diye buyutur. lise yillarinda baslayan sinif ayrimi ile zengin piclerinin icinde var olmaya calisir. kimsenin prensesi, ailesinin biricigi degildir. o bir marabadir ne is yaparsa yapsin bunu aklindan cikarmaz. cakal asufteler ve prenseslerle, fakirliginin farkinda olup tek basina mucadele eden hatunlari uzmeyin gencolar. yuzde bir bile olsa her tuttugun kuyruk kertenkele degil, arkasindan bir ejderha cikabilir.