şükela:  tümü | bugün
  • götümle güdüğüm hayaldir.

fakirliği bir küçümseme, ötekileştirme ifadesi olarak kullanmıyorum. ben de hayatımın 30 senesini otobüs bileti alacak para bulamayacak kadar fakir durumda geçirdim.

fakirlik utanılacak bir şey değil. fakirlik bir gerçektir.

işte bu bizim abla da fakir, aç, ağzı kokuyor, varoş kızların deyimiyle, götünde giyecek donu yok ama ablanın hayalinde çırağan sarayı'dan prensesler gibi evlenmek var.

bunun için de zengin bir sanayicinin oğlu gelecek, ablaya yalvar yakar evlilik teklifi edecek, kapısında yatacak, kızımız da naz falan yapacak da işte ısrarlar karşısında bir iki aya evlenmeyi kabul edecek, sonra da düğünü çırağan'da olacak. sarayın merdivenlerinden böyle bir kuğu gibi süzülürken onu hayran hayran seyreden misafirler alkışlarla hayranlıklarını ifade ederken, bütün gazeteler, televizyonlar, medya, kızımızın düğününü yılın düğünü diye manşe... of yoruldum valla.

ablacım, götündeki bağırsak solucanları bile isyanda, tavuk dönerden bıkmışlar, ne olur iki köfte ye diye yalvarıyorlar, sen hala çırağan hayali kuruyorsun. hayır, güzel olsan yine bir şey... güzel de değilsin. akıllı değilsin, zeki değilsin, bilgili değilsin, eğitimli değilsin, kibar değilsin, vicdanlı değilsin, insancıl değilsin. öküz oğlu öküzsün.

ve çırağan'da düğün...

bana kalsa hiçbir kıza düğün yapmam ama işte yapan geri zekalı zengin oğlanlar var.

ama onlar da sana niye çırağan'da düğün yapsın ablam?

ne? çünkü amcığın mı var?

içinden çürümüş balık gibi kokan, sarı, yeşil, kahverengi lağım akıntıları fışkıran mantar dolu amcığından mı bahsediyorsun?

ya bu geri zekalılara ne içiriyorlar?

edit: zengin kızların evlilik hayallerinin içine ayrıca sıçıcam.
  • türk dizilerine güzel malzeme çıkar.
  • irem derici sahne alıyor dans ediyoruz falan ay ne romantik.