şükela:  tümü | bugün
  • sen de fakirsin ben de güzel güzel geçinirdik. aynı sosyal sınıftan zevklerimiz benzer. ne olmuş yani? tipsiz erkeğe tipsiz kızlar bakmıyor çünkü tipsiz kızlar da yakışıklı erkek arıyor. aynı durum fakirler için de geçerli. sen de fakirsin ben de. gül gibi geçinirdik. ne bu havalar? havan kime yavrum? sana simit ısmarlarım istersen.
  • çünkü kendinde olmayanı istemektedirler. gayet doğal bir insan iç güdüsü.
  • fakir kız fakir ama o bir parasız prenses. aynı zamanda hayalperest. öyle bir kız bulduğunuzda baktın zengin arıyor. tek yapacağınız şey kaçmak olsun.
    bunlar hep saçma sapan dizilerin etkisi.

(bkz: türk dizilerinin sosyolojik etkileri)
  • aç kızı almak kolay beslemesi zordur. bırakın beyler bakmazsa bakmasın.
  • beyaz atlı prensin elindeki ayakkabı tekinin eninde sonunda kendi ayağına uyacağına ve yaşamının geri kalanını saraylarda geçireceğine inandığı içindir. fakat malesef disney dünyasında yaşamıyoruz; fakir demesin lazım olur.
  • kız fakir olsa da, gönlü zengindir, zengindedir. hayalleri vardır. onları ancak zengin bir adamla gerçekleştirebileceğini düşünür. lüks ev, lüks araba, non stop tatiller, dünyanın farklı yerleri, instagram fanları.

bu her fakir kız için geçerli değil. ama burada bahsi geçen konu bununla ilgili.
  • doğrudur ama eksiktir.
    fakir kızı mutlu etmeniz imkansızdır. zengin, orta halli veya fakir olmanız bu gerçeği değiştirmez.
    ne yaparsanız yapın o asla mutlu olmaz, siz onda kusur aramazsınız belki ama o sizde mutlaka kusurlar bulacaktır.
    hülâsâ, fakir kızdan uzak durun.
  • cennete gitmek için bu dünyada içkiyi, zinayı vb bilumum günahları terk eyledikten sonra cennette de aynı yaşam tarzına devam etmektir.

imkan varsa zenginle evlenip biraz yüzü gülsün ister.

benzetme güzel oldu diye şevkle yazdım ama bittiğinde fark ettim ki bir halta benzememiş. korelasyonu kurarım sandım, yanılmışım. affedin.