şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "ayranı yok içmeye, atla gider şıçmaya" misalidir...
 • beslenme yetersizliğinden diye cevaplanabilecek bir soru.
  sınıf atlama kaygısı kabul edilebilir bir sebep, yalnız burda gözden kaçan nokta iphone un sınıf atlatmak için yetersiz bir edevat olmasıdır. üst sınıfsan iphone alman normaldir ama iphone almak kimseyi üst sınıf yapmaz, sonucta alt tarafı iphone amına koyim araba değil bişey değil.
  hah "fakir" tabir ettiğimiz kardeşimiz soğan ekmekle falan beslendiği için aptal olmuştur, telefonla sınıf atlayabileceğini sanmaktadır. bunlar hep besin yetersizliği işte.

  cidden ayfon için yediğinden yaşam tarzından falan kısan adamlar var. işte sözlükteki apple fanboyları bunlardandır. herkesin kendileri gibi fakir olmadığını anlayamadıkları için başkalarının bu aletlere , "teknolojik bir alet işte şurası iyi şurası daha iyi olabilirmiş" diye bakmasını kaldıramazlar. tiksinirim bu eziklerden ben.

  edit: bak ağzı kokan bir ezik ispiyonlamış direk. mesaj at da sana bi yemek falan ısmarlıyim lan ezo.
 • devletin 16€ luk nokia telefonlara 100 tl maktu vergi kdv ötv istemesinden dolayıdır. ben nokia 101 gibi bir telefon alacakken baktım fiyat 200 lira. insan bakıyor ben bu dandik telefona 200 lira vereceğime nokia 520 mi alsam diye düşündüm sonra bir bakmışım iphone5 siparişi veriyorum. başa dönelim diyelim ki nokia telefonu 80 tlye alsaydım hiç iphone almaya giden yola girmeyecektim.
 • yillar önce adidas nike 501 icin olup bugün de iphone icin olan durum. eğer alt gelir duzeyindeyseniz ve gözünüz yuksekteyse gelirinizi artiramayip üste çıkamiyorsaniz sembol ürünlerle tüketerek üste aitlik duygusunu tatmin edebilirsiniz. akilli telefonlardan önce ayağında nike adidas olanlar 501 giyenler nasilsa bugunku iphonecular ayni. ıphone 2 bin tl veren kisi bu acigini yemesinden icmesinden giyiminden ev esyasindan kisarak kimsenin gormedigi temel ihtiyaclarindan kisarak herkesin gördüğü olmayan ihtiyacini karsilamayı tercih etmekte. bu durum sadece alt gelir duzeyinde yok rahatlikla b sinifi işini gören bir araba alabilecek orta sınıfın kredi ile borçla c sinifi arabaya yonlenmesi mutevazi bir semtte sıkılmadan ev alacakken markalı lüks algili bir projede ev alip ev borcu aidat arasinda sıkışmak gibi her gelir grubunda malesef bu yasanmakta.
 • cevabı zengin gözükmek için olan soru. vardı böyle bir arkadaşım gitti taksitle borçla harçla iphone aldı ama bütün aramalarını bizim telefonlardan yaptı, kız arkadaşlarıyla buluşacakken benden borç para aldı. adamın telefonuna bakıyorz masanın üstüne koyucaz önüne bırakmak için herif çığlık attı amk oraya koyma sakın çizilicek diye.
 • bi türlü anlam veremediğim durum. lan kim bilir kaç taksite böldürdün onu. bence sırf gösteriş. nice zenginler var elinde kendine yetecek bi telefon, whatsapp ı da varsa ne ala.
 • fakir olduğu için alır . aklı olsa fakir olur mu . amerikadaki satış fiyatı 600 dolar türkiyede 1800 dolar . aklı olan adam gidip bunu alır mı . orada gelir seviyesi türkiyenin 3 katı , vergiler üçte biri. arada uçurum var . sen 1 tane alırken adam 9 tane alıyor . sen aldığın için fakirsin zaten . konuşmak dışında bir şeye yaramayan plastik parçasına birkaç aylık maaşını yatırıyorsan zaten akıl fakirisin