şükela:  tümü | bugün
 • şerefsiz zenginlere bakıp nasılda vakit öldürüyorlar umarsızca demekten kendimizi kurtaracak bir rehberdir. öyle" sevişin ehiheh eöhöhe" tarzı cıvık tavsiyeler yoktur.

  1- evde herkes yatışta ise en yakın ve müsait akrabanızın(mümkünse yaşlı sevindirelim) evine göçün(davar gibi eliniz boş gitmeyin şeker un ne varsa yüklenin,beleşçiliğin lüzumu yok!
  2- kalabalıklar her zaman aktivite için iyidir. her yaş kendine göre bir şey bulur. fakat asosyal genç yavşak yavrunuz için mutlaka yanınızda yedek internet paketi bulunsun. evlat işte atılmıyor.
  3-eğer apartmanda iseniz ve gidecek yeriniz yoksa derhal komşularınızla kaynaşın,küsseniz barışın.iş sokağa çıkma yasağına kadar gidebilir. çok daralırsanız komşunuzla evleri değiştirirsiniz. bir nevi swinger yani. ama bir nevi tam aynısı değil!!!
  4-eski oyunlardan bolca bulundurun. misket gazoz kapağı tombala monopoly iskambil ne varsa stoklayın yoksa bi zahmet gidip alın.
  5- alkol severler için önerim yok. o zındıklar bilir ne yapacaklarını.
  6- alkol sigara yoksa diğer oyalayıcı gıdalara başvurun. çekirdek alın. kıbrıs dakota kabak fantezi yapın mesela. mısır,un,irmik helva. bunlar güzel gıdalardır.
  7-balkonunuz varsa 2 hafta sonrası için hazırlıklara başlayın(havalar ısınıyor) koltuk kanepe tertibatı kurun. alın size havadar bir tatil(bkz burhan altıntop)
  8- bayanamericano'dan geldi. kareoke. ülkemizde çok yaygın değil. ama komşularınız anlayış,sağır ya da ölü ise arkadaşlarla yapılacak bir kareoke etkinliği son derece eğlendirici ve rahatlatıcı olacaktır.
  devam edecek ...
 • fakirlerin evde geçirecek vakitleri yok çünkü çalışmak zorundalar.