şükela:  tümü | bugün
  • kalan 5 saat magazin muhabirinin bir tarafından uydurmasıdır. emin olun.
  • fakir olsam 5 dakikadan fazla kalp masajı yapılmasın diye vasiyet ederdim. kurtulmuşum işte, rahat bırakın kafasındayım.

not: bildiğim kadarıyla çocuğum yok. o yüzden rahatça konuşuyorum.
  • saçmalamayın, kimseye 6 saat kalp masajı yapılmaz.. uydurma o.. eğer öyle bir haber gerçekten varsa. kalp masajı için en uzun süre 1 saattir, bilemedin 1.5 saate uzayabilir. o da çocuk hastaya yapılır. bunun nedeni doktorların öğle arasına çıkması değil, 1 saatten daha uzun süre yapılan kalp masajlarında bu kadar uzun süre hipokside kalındığı için hastanın yaşasa da bitki formatında devam edecek olmasıdır. hiç bir doktor tekrar ediyorum ve büyük harfle yazıyorum, hiç bir doktor, en embesili , en beceriksiz ve duygusuz olanı bile ortada bir kalp masajı varken öğle arasına gitmez, hatta eğer söz konusu hasta yoğun bakımda değilse , olay ani bir şekilde serviste yada acilde gerçekleştiyse genellikle orada işi olmayan diğer doktorlar da gelir ve kalp masajına devam eder. çünkü sevgili gelişmekteolanyazar, kalp masajı çok yorucu bir işlemdir, yenidoğana bile yapsanız, 10 dakika sonra yorulursunuz ve hastaya efektif olarak kalp masajı yapmaya devam edebilmek için el değiştirmek gerekir..
    bilmediğiniz konularda başlıklar açmayın derim ben.. rezil olursunuz..