şükela:  tümü | bugün
  • toplumdaki en büyük ve geçerli beyin illüzyonudur.

bu fakirlerin aslında otele verecek paraları yoktur.

ama kamp-çadır-doğa üçlemesine girdiklerinde sanki zenginmişler gibi görünür.

çektikleri doğa, şelale, trekking selfie'leriyle sanırsınız ki kraliçe elizabeth'in torunları türkiye'de doğa tatili yapıyor...

fakat 1 mm'lik kıl kadar incelikteki çadırları içinde uyurken gece yarısı ortaya çıkan her dış sese irkilip "alllam inşallah ölmem amin" dediklerini ve 3.5 attıklarını hepimiz biliyoruz.

zorunlu edit: entrylerin çoğunda kamp ekipmanlarının pahalılığından bahsesilmiş.
    yarrağımı pahalı amk.
    gidip otu boku north face tarzı yerlerden almayın bilader siz de. gidin decathlon'dan alın.. hem kamp malzemeleri 1 kere alınır, bir ömür gider. sanki her kamptan sonra çadırınızı, masa sandalyelerinizi çöpe atıyormuşsunuz gibi de yazmayın, milleti manipüle etmeyin.
  • kamp yapanlar zaten burjuva görünmek gibi kaygısı olmayan insanlardır. betonun için bunalmaktansa kendilerini doğanın kollarına bırakmayı tercih ederler.
  • aklıma estikçe bisikletime atlayıp kampa gidiyorum. bana hem psikolojik hem de fiziksel olarak çok iyi geliyor. kafa dinliyorum, spor yapıyorum, stresimi atıyorum. yaptığım otel tatillerinin hiç birinde bu kadar rahatlamış şekilde eve dönmüyorum.

ayrıca sana ne aq? insanlar fakir de olabilir, canı tatil yapmak istemiş olabilir, parası buna yetmiş olabilir sana ne aq? ne kadar çok seviyorsunuz insanların hayatlarına burun sokmayı.

görsel
  • sanane dedigimdir insanlarin ne yaptiklarindan nasil yasadiklarindan
  • bir şeyleri 'bir şey' görünmek için yapan ahmak beyanı.
  • zenginin kafa basmıyor yani diyorsun
    doğa yerine betonda binlerce lira ödüyor daha beter stres oluyor
  • dağcılığın türkiye'de burjuva sporu olduğunu bilmeyen cahil yazar beyanı. kampçılık dağcılığın bir alt dalıdır. dağcılık için alınan eğitimlerden biridir.

örnek vermek gerekirse benim çadırımın güncel fiyatı 1100 civarı falanmış. bkz
    aynı şekilde tulum, giysiler, bot vs hepsi pahalı.

edit:anlatım bozukluğu giderildi.

genelde genç arkadaşların 100 liralık çadırda festivale, kampinglere falan gitmesi sportif olmayıp tamamen garibanlıkla alakalıdır *
    20li yaşların başında birinin 5 yıldızlı otelde tatil yapmasındansa çadırla gezmesi bence çok daha iyidir. maddiyatla da alakalı değil bu durum. ülkenin 4 bir yanı bu kadar farklı coğrafi şekillere sahipken otele tıkılıp kalmak çok da akıllıca değil.
  • sözlükteki en doğru tespitlerden biri olabilir.

bunu kamp yapan zengin olmayanlara doğrudan sorun, hatta sormayın birkaç sohbet edin; çoğunun ettiği laflarda alt metinde "harcadığımda yerine koyabileceğim ve üzülmeyeceğim param olsa şununla uğraşacağıma temiz temiz otelde kalırım, istersem de günübirlik doğa yürüşümü yaparım. yapardım..." dediklerini görürüz.

işte tam bu noktada kimi insan vakurdur, mesaj kaygısı gütmeden eşiyle dostuyla çadırında kalır muhabbetini eder; kimi de rol keser, "siğlikli yişim için çidirdi kiliyiriz" fotolar selfiler paylaşımlar...
  • hatalı tespit. zenginler kamp yapmaz zira bırakın yemek falan yapmayı çadır bile kuramazlar. çevrelerine bakınarak yardımcı olacak, ihtiyaçlarını karşılayacak birilerini aradıkları; sürekli hizmet bekledikleri için ortamın ve olayın tadını çıkaramaz, keyif alamazlar. güzelim ortamın içine eder milletin de burnundan getirirler. acziyetleri ortaya çıktığı için kamptan ve kampçılardan hoşlanmazlar. haliyle kamp burjuva görünmek için yapılmaz. kamp benzeri faaliyetler burjuvaya göre değildir. burjuva otele gitsin. adamın asabını bozmasın.