• mutfak alış verişini aylık olarak yapıyoruz. yaklaşık bir sene önce almaya başladığım ve her ay düzenli olarak aldığım hellimin fiyatı 1 sene içerisinde tam %100 zamlandı. peynir aynı peynir. aldığımız maaş aynı maaş. her ay minnak minnak zam yaparak çaktırmadan geçiriyorlar. misal sene başında toplam aylık 300 tl harcayarak aldığımız aynı ürünleri şu anda 400-450 tl vererek alıyoruz. fakirleşmenin bana göre en basit tanımı bu.
  • dolar ve euro kurlarındaki artışlarlarla, geliri türk lirası şeklinde olan tüm vatandaşlarımızın başlarına gelendir.
  • 2 yıldır farkettiğim şey , lan ben baya fakirleştim sözlük. maaşa zam almama rağmen hissediyorum bunu . harcamalarım çok yüklü değil ailecek lükstür falan nedir bilmeyiz , eşim de öyledir ayağımızı yorgana göre uzatırız hep öyle oldu . spor ayakkabıyı decatlondan, tshirtü elbiseyi yıllardır lcw den alan adamım. sigara kullanmıyorum ama param yetmiyor. en çok da şu anda zaten kısıtlı aldığım şeyleri alamıyor olmayı kendime yediremiyorum , şükür halime yine de ama allah garibanların yardımcısı olsun. devlet yardım edemediğinde onlara yardım edebilen kalmayacak muhtemelen.

venezuela örneğinden acayip tırsıyorum
  • (bkz: götlemek)
  • (bkz: #47650253)
  • hiç zengin olmadık ki fakirleşelim.
  • türkiyede her gün canlı şahidi olarak yaşadığımız durumdur.

herkesin din ve inancı kendi içinde olmalıdır. birileri sırf (bkz: elhamdulillah) diyor diye ekonominimizin harika olduğunu söylüyor. ve bizler de buna inanıyoruz.

aslında biz farklı açıdan bakıyoruz, ne de olsa almanyada elektrik bulamıyorlar.

allahıma bin şükür (bkz: elhamdulillah) müslümanım ve bununla gurur duymaktayım. lakin bu işler böyle giderse cebimizdeki para ile hiçbir şey alamayacak hale geleceğiz.

bu gün bir türk insanı asgari ücret için 40 saat çalışıyor. 40 saat boyunca belki bazıları işkence çekiyor. ve parası yatınca 15 dakikada bitip bankalara borçlanıyor. ama neyse elhamdulillah.
  • türkiye'de ki her 10 kişiden 9'unun başına gelen hadisedir.
  • gelirlerin eksilmesi ve/veya giderlerin çoğalması
hesabın var mı? giriş yap