şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: fucks)
  • en yakın ptt şubesine gidip işi hallederek çözülebilen, benim de birçok kez yaşadığım his.
  • (bkz: digitürk)

soyle kiyamete kadar yok olsalar hic fena olmaz. abonelik iptal surecinde isi yokusa surmek icin teleks istemeleri yakindir.
  • no faks machine! i dont have it !
  • ama önce kaf dağının ardındaki peri kızının ninesini bulup mühür vurduracaksınız.
    faks servisimiz yalnızca ayın 15'inde açık. çarşamba'ya denk gelmesi kaydıyla. o gün de sadece sabahtan açıyoruz. haa, bir de makinamız bozuldu; servis ne zaman geleceğini söylemedi.
  • genellikle sözleşme iptali için firmaların ekstra bir zorlu adım olarak müşteriden istediği dilekçenin faxlanmasını internetin nimetlerinden yararlanıp gönderince oluşmayan histir.

hello fax diye bir web sitesi var efenim. kayıt olup ücretsiz 5 tane fax gönderebiliyorsunuz. ben turk.net sözleşme iptalini, imzaladığım dilekçenin cep telefonumla fotoğrafını çekip bu servis üzerinden gönderip rahatlıkla sağlamıştım.

yalnız sanırım dikkat edilmesi gereken bir nokta faxı gönderirken 'yüksek çözünürlük ve renkli gönderilsin ister misiniz" diye soran kutucuğu boş bırakmak. o zaman dökümanı internete yükleyip, alıcıya dökümanı yükledikleri linki fakslıyorlar. sanırım eğer kişisel işler için fax göndermiyorsanız, hiçbir firmadaki eleman da o fakstaki linki tarayıcısına girip, web sitesinde açıp sonra çıktısını almakla uğraşmaz. fax zaten düşük çözünürlüklü 70'lerin teknolojisi. olduğu gibi gönderin.
  • gençliğimde çalıştığım muhasebe bürosundan bildiğim hissiyattır. pinti patronun kurtuluş savaşından kalma faks cihazının çektirdiği eziyetler say say bitmez. o siktimin aletinin sürekli bir derdi vardır. sinyal gelmez, faks hattından telefon hattına geçer, kağıt karşı tarafa silik ulaşır, kağıt faks bölgesinden yamuk geçer bilgiler eksik gider, cihaz en olmadık zamanda bozulur kırtasiye'den kazıklanılarak gönderilir. güvercinin kıçına bağlayıp daha kolay ulaştıracağınız kağıdı o aptal cihazdan ulaştırmak için çekmediğiniz eziyet kalmaz.