şükela:  tümü | bugün
  • diyanet işleri başkanlığı'nın taptaze yumurtası. bazıları açıklama da diyo.

kaynak suyu

"diyanet işleri başkanlığı din işleri yüksek kurulu telefon, faks, mektup, sms ve internet ile eşlerin boşanabileceğine dair bir fetva yayınladı."

"- mektubuma burada son verirken, büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden, ortancaların da kulaklarından öperim. ha bu arada, boşol, boşol, boşol!"
  • tabi göz ardı edilmemesi gereken hususlar var:

- whatsapp üzerinden boşanıyorsanız mavi tık olmalı,
    - mektupla boşanıyorsanız iadeli taahhütlü yollamalısınız,
    - faks yolladıysanız da gönderim doğrulama raporunu mutlaka almanız lazım.

sms ile yaptığınızda nasıl yaparsınız bilmiyorum.

edit: imla
  • arkadaş ya malsınız ya da bu haberleri yapanlar mal. diyanet işleri bilmem ne kurulu fetva bilmem nesine biri sorar islam hukukuna göre böyle boşanma olur mu diye o da cevap verir böyle boşanabilirsin ya da boşanamazsın diye. manyak mısınız siz? adam ne desin islam hukukunu red mi etsin işi o olan kurum?
  • telgrafın akıbetini merak ettiğim fetva. hanıma telgrafla evlenme teklif ettim ben çünkü.

(bkz: diyanet işleri başkanlığı'ndan 72 liramı istiyorum)

baktım 100 gb google drive yıllık 70 liraya geliyor, çok daha faydalı bir hizmet olacağından buraya kanalize etmeye planlıyorum diyanet için bana sormadan benden vergi olarak kesilen paramı. 2 lirayla da iki çay içerim.
  • kaç yıllık ilişkiler bitiyor bir mesajla, adı evlilik olunca niye bu kadar garipsiyorsunuz anlamadım. sadece iki şahitle yapılabilen bir nikah zaten, yapması ne kadar zor ki bitirmesi zor olsun?
  • (bkz: dijiturk aboneliğini iptal ettirmek) faks ile falan zor olur. bence en güzeli mahkemeye gidin.
    şaka bir yana islami nikah söz konusuysa ayrılık kararı bir şekilde karşı tarafa tebliğ edildiğinde dini nikah düşer demek ki. hatta "seni artık istemiyorum." demek bile nikahı sıkıntıya düşürebilir. illa ki " boş ol" diye birşey yok. erkek ettiği lafa dikkat etmelidir.
  • (bkz: boş ol boş ol boş ol) ile tek mesajı vasıtasıyla minimum kontör harcayarak yapılabilecek olan ilginç güncelleme.

diyanet kuzenim yazmış faktörünü düşündü mü acaba?
  • dumanla haberleşerek boşanmayı da içermesi gereken eksik fetva.
  • (bkz: mesajlaşmanın zahmetli ve bunaltıcı olması)
    kutsal aile birlikteliğini bitirmek için daha kolay yollar bulunmalı dedirten açıklamadır.