şükela:  tümü | bugün
 • fal bakmak ve fal baktirmayi "femine eylem" varsayan; zira "safsata olaylari" sadece kadina yakistirip , erkek yaparsa "ibnedir" diyen cogunluga inat , anlamsiz bulunan eylemleri de yapmaktan kacinmayan erkekleri betimleyen tanimlamadir.

  fala bakmak ile baktirmak arasinda bir fark olmadigina dikkat cekilmek uzere konu hakkinda soylenebilecek son soz "fal bakan erkek, falina da baktirir" seklindedir.
  (bkz: fal baktiran erkek modeli)
 • saatlerce freecell oyanayarak mouse katili olan versiyonları vardır
 • arasıra yaptığım ve sallama sınırlarımı zorladığım şey,
  female kişilere bakılarak kadınların ciddiyetle
  dinlemesine duyulan özlem giderilir ve de sürekli
  konuşan hatunlar karşısında konuşma fırsatı sağlanır
 • bu sayede hatun araklayabilecegini düşünenler de vardır
 • hatunu yataga atmak icin falda bakilir normaldir.

  -uc vakte kadar su an elinde fincan tutan biriyle sevisecegini goruyorum...
 • ankara'da cafenin birinde de vardır böyle bir tip.... salak salak espriler yapıp o arada zaman kazanmaya çalışmaktadır. şöyle diyaloglar yaşarsınız:
  - simdi sizin ailede adının içinde "k" harfi gecen biri var
  - hayır yok
  - e ama burda var (fincanın içinde bir yerleri gösterir)
  - bana ne?
 • bu erkek kimseleri iki sınıfa ayırabiliriz.
  1- fal bakan heteroseksüel erkek modeli
  bu erkek modelinde tilki gibi kurnaz , haşarı ,cin şahıslarla karşı karşıya geliyoruz. bu falcı arkadaşlar bilumum yerde fal yeteneklerinde söz eder , 'bi kahve olsa da içsek ' gibi repliklerle ortamı fala hazırlarlar. etraftaki fal meraklısı bayanlarında dikkatini pek tabe çekmeyi başarırlar.bunların kafelerde çalışan versiyonları da vardır. kendilerine fal bakılması için sıraya giren bayanlardan gözlerine kestirdiklerine fallarında kendilerine benzeyen erkekleri anlatıp , ekmek yemeye* çalışırlar. bizim fal meraklısı hatun milletimiz de kanar bu laflara alan memnun veren memnun takılır dururlar.

  2- fal bakan gay erkek modeli
  bu erkek modeline ise pek bir şey söyleyemeyeceğim.zaten kendi meşreplerinden dolayı fal bakmaya meyilli bu arkadaşların elleri pek bir yatkındır böyle şeylere. kadın ruhundan iyi anladıkları için fal bakarken de insanlara duymaktan hoşlanacakları şeyleri söyler dururlar. bir de bununla prim yaparlar. genellikle bu fal kafe diye tabir edilen yerlerde çalışır , bütün günlerini konuşarak kazanırlar. sevgili gelen çiftlerden erkek tarafını beğenirlerse , hatun tarafına fal bakarken ona kötü şeyler söyleyip ayırmaya bile çalışırlar. yani meslek ahlakına sahip olmadıklarını söyleyebiliriz.

  her ne olursa olsun bu iki model de toplumda kendine yer etmiş ve kendi hayran kitlesini oluşturmayı başarmıştır.
  e ne demişler , fala inanma falsız da kalma.
 • noi albinoi filminde de böyle bir adam vardı.adamın asıl mesleği itfaiyeyle ilgiliydi.fakat adam noi ye fal bakar,iyi de tutturur.
 • bir rivayete göre erkeklerin baktığı fal doğru çıkarmış. yalnız bunun cin fikirli bünyelere söylenmesi son derece sakıncalıdır. keza "aaa bak erkeklerin baktığı fal da çıkar gel sana da bi fal bakalım" diye çok kızın duygularıyla oynandığını gördüm.*