• en beceriksiz olanı herhalde benimdir. hafta sonu iki üç için ankara'ya gidilmiş bi kız arkadaşın evine yerleşilmiştir. başka bir şehir, hafta sonu, tatil vs derken keyifler iyi akıllar yerindedir. ta ki misafir gidilen arkadaşın ev arkadaşı görülene kadar.

"kız çok gizel latif şirin, venus mü desem afrodit mi, eli yüzü düzgün bir içim su."

lakin bir içim su desek bir içim suya haksızlık olacak güzellikte olan hatun tamamen kendi dünyasındadır. dönüp yüzümüze bakmaz. muhabbete nereden girsek olmaz, bir türlü ortak alan yakalanmaz. üstelik arkadaş da misafiriz diye bizimle ilgilenmekten diğer kızla ilgilenmemize fırsat vermemektedir. artık akşam olmuş ve yol yorgunu olunduğu için o akşam evde oturulup ertesi akşam dışarı çıkılıp eğlenilecektir. kızla konuşmak bir türlü mümkün olmadığı için ertesi akşamdan önce bir alt yapıp yapmak artık şart olmuştur.

binbir türlü cinlik akılda gide gelsin haspel kader hataydan geldiğini öğrenince tamam dedim "bu kız inanır şimdi fallara, cinlere". kalktıp mutfağa gider gibi yapıp arkadaşa dönüp "kahve falı bakmayı öğrendim sana da bakıcam. ama sakın ev arkadaşına fal baktığımı söyleme, sonra başım ağrıyor" dememle birlikte arkadaş bir an da bağırdı "... koş çabuk yamyam fal bakıyormuş"

plan tutmuş, yüzümüze bakmayan kız bir an da yanımızda bitmişti. binbir türlü naz yapıp "ben bu falı bir dervişten öğrendim, inanmayan birine bakınca başım ağrıyor, ama madem ki inanıyorsun sana da bakarım" denilmiş ve beklenen fırsat ele geçmiştir.

kahveler pişmiş ve bir kaç artistik girişten sonra başladım kendimi tarif etmeye "bi gün mü desem, bir hafta mı artık bilmiyorum ama arkadaşlarınla dışarı çıkacağın bir akşam uzun yeşil gözlü x x özellikli için de x y harfleri olan biriyle kaynaşacak ve harika bir ilişkin olacak. üstelik de çok mutlu olacaksın."

anlattıklarımdan mest olmuş hali gözlerinden belliyken artık tek yapmam gereken yarın dışarı çıkmayı bekleyip şimdi kalkıp odasına geri dönen kızla kaynaşmaktır.

lakin beklenen olmaz, yarım saat sonra kıza bir telefon gelir, arkadaşlarıyla dışarı çıkar. üstelik çıkıp geri dönse yine iyi, falımın çıkacağı tutmuş uzun, yeşil gözlü xxx özellikte, adının içinde x y harfleri olan biriyle tanışmış. tanıştığı gibi de aklına fal geldiği için oracıkta da sevgili olmuş! hayır olmaya olmuş buna da eywallah ama daha kötüsü bir de ertesi sabah eve getirip bana sarılıp benimle tanıştırmasın mı?

"harikasın yamyam, bak sayende onunla tanıştım, sen bu kadar detaylı tarif etmesen belki de dikkatimi bile çekmemiş olacaktı"..

gelecekten not: 5 sene oldu, hala birlikteler evet :)
  • --- spoiler ---

1)klasik cümlelerden kaçının (yol var, yüreğin kabarmış v.s. ),baştan dikkati dağılır.

2)mutlaka kötü bir şey söyleyin (böylece ciddiyetinize daha çok inanılır) (bir mezar bir düşman ) hatta içinde (i) harfi falan var deyin.

3)her kızın kafasında mutlaka mükemmel bir erkek tipi vardır (onun yakınlarında olduğunu ama daha tanışmanızın zamanı var deyin,)böylece egosunu da hoş tutmuş olun

4)bir hamile var deyin yakınlarında (sonuçta bir sürü akrabası, arkadaşları var kızın biri hamile çıkarsa "vayy be" olur )

5)arkandan çok üzülen geniş alınlı biri var deyin (yine ego şişirme yöntemi, arkamdan ağlıyor diye kendini bir bok sansın)

6)işle ilgili deniz aşırı bir gelişme var deyin (feci şekilde işe yarıyor, kendini güler sabancı sanıyor birden)

7)abudik gubidik hayvanlar görüyormuş gibi yapın ,hatta gösterip “bak değil mi ? “ diye onaylatın ,bu hayvanların ileride sizin için olacak büyük müjdeleri getiriyor diye sıkın .

8)fala bakarken yüz ciddiyetinizi bozmayın ,yavşak yavşak gülerek göğüslerine bakmanız size (-) puan verir.

9)tabağa bakmıyorum prensip olarak deyin mutlaka ve falı bitirin.

--- spoiler ---

artık kıvama gelmiştir , (bkz: gerisi gelir zaten)
    bu arada ben kim miyim ?
    elbette bora
  • sözlükte iki tür insan var. bunca zamandir hala anlamadiysaniz söylüyorum. bir grup şişko uzun saçli 21 yaşinda metalcilerden ve onlarin beraber hamburger yemek için can attiği emo kizlardan oluşuyor. öte yanda saçi sakali birbirine karişmiş 52 yaşindaki yeni cami imamliğindan emekli amcalar var. bunlar sözlüğü komünistlere ve emolara birakmamak için hırsla türklüğü korumak yüz bin yillik türk kanitlari göstermek için yazan amcalar. geri kalanlar da bunlara yakinsiyor. bunlar etrafinda bir kümelenme var. herkes bunlarin tayfi. öyle yani. ben biliyorum, hepsini gördüm. ve bu fal bakan erkekler de bu iki rengin tam ortasinda arpaciklaniyor. öyle bir nirengi noktası, bal damlayan bir uhuvet çeşmesi, mühtiş bir sabırtaşı çatlaması bunlar. kadin işi yapan erkekler, erkek gibi duran kadinlar, metalci gibi hisseden islamcilar, müslüman olmasi gereken emolar.
    hep güzel nihat genç sanrilari, islak islak fatih altayli şehvetleri bunlar. onu diyordum.
  • arasıra yaptığım ve sallama sınırlarımı zorladığım şey,
    female kişilere bakılarak kadınların ciddiyetle
    dinlemesine duyulan özlem giderilir ve de sürekli
    konuşan hatunlar karşısında konuşma fırsatı sağlanır
  • taylandır.
  • umutsuz erkek.

iki çift lafım var sana iyi dinle;

sanma ki bu hareketinle prim yapıyorsun, zaten her gittiğimiz ortamda "türk kahvesi yoksa oturmayalım" demenden ayıkmıştım senin bu ince çakallığına. kızlarla buluşmadan önce karadeniz pidecisine gidip karnımızı doyuran insanlarız neyin iddiasındasın anlamadım. istiyorsunki hep senin esprilerine gülelim, istiyorsunki mekanda oturuken kız yanı denk gelsin, istiyorsunki burç muhabbeti açılsın, istiyorsunki çok güzel kahve falı baktığını burcu'ya kanıtla diğer yanında oturan merve de buna onay versin.

bak konu nerden nereye geldi ayar oldum yine, be evden çıkmadan önce pekmez yiyen be terleyince sırtına havlu koyduran senin neyine kahve falı ayağına kız düşürmek, insanlık tarihi böyle tıynetsizlik görmedi yeminle.

el falı bakarken elini tuttuğun kızla kurduğun evlenme hayallerine girmiyorum bile bak dikkat edersen
  • kahve fincanında gördüklerini değil, aklından geçenleri anlatır.
    yakışıklı değil ama sempatiktir.
  • ömrümde bir kere bakmış olarak benim de içinde bulunduğum kategoridir. sebebine gelince, lise sondayken çok beğendiğim ve baya da güzel olan bir hatuna nasıl çıkma teklifi ederim sorusunun cevabı yatmaktadır. bir kafeye gidip kahve içtikten sonra "ver fincanı da falına bakayım" deyip popomdan birkaç şey sallamamanın akabinde "bir şey yazıyor burada ama tam belli olmuyor" demem ve hatun kişiden gelen "ne yazıyor" sorusuna "benimle çıkar mısın" yazıyor diye cevap vermemden ibarettir. sonrasında kendisi de bakmak isteyip fincanı elimden almış ve "bak hemen yanında evet yazıyor" demişti. sonuç olarak işe yaradı yani. şimdi yazarken utandım lan resmen, ne dümbelekmişim tam liseli ergen modu. bu arada ben bora değilim.
  • meriç tabiatlıdır.
hesabın var mı? giriş yap