şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşlar, başkalarının yaptığı gibi, sanki işle hiç alakası yokmuş, sanki üçüncü tekil şahısmış, habersiz bir kullanıcıymış gibi viral reklam yapıp, aman şöyleymiş de böyleymiş demeyeceğim.

faladdin google play store'da bugün yayınlanan bir kahve falı app'i.

arkasında hiç bir kahve falı uygulamasında olmayan ve bu işe bilimsel yaklaşan inanılmaz büyük bir takım ve çok büyük bir emek var. ben de bu takımın bir parçasıyım.

çok uzun süredir ekşi sözlükte yazarım. ilk defa kendimi ilgilendiren bir konuda siz yazar arkadaşlardan yardım rica ediyorum. bu mecrayı kendi menfaatime kullanıyor gibi gözüküyorsam kusuruma bakmayın. evet, uygulamamızı tanıtmak istiyorum.

bu uygulamanın mevzusu, ardında elimizden geldiği kadar geliştirmeye çalıştığımız, sabahlara kadar aylarca uykusuz kaldığımız, yapay zeka tabir edebileceğimiz uzun bir kod yığını ve birsürü insanın emeği oluşu.

rica etsem deneyip, telefonlarınıza indirip, beğenip, buraya yorumlar yazarak sol frame'de kalmasını sağlayabilir misiniz? eksiklerimiz varsa görmemize de yardımcı olur, geliştirmeye devam etmemize katkı sağlamış olursunuz.

yardımlarını esirgemeyen arkadaşlarıma binlerce teşekkür ederim..

https://faladdin.com/

edit : bir süre sonra hızlı şekilde eğlence kategorisinde market birincisi olduk. yakında da genel kategoride birincilik verdiğimiz emek sonucu kaçınılmaz şekilde bize yaklaşıyor. destek veren, yorumlarını paylaşan, özelden eleştirileriyle daha iyiye gitmemize yardımları dokunan tüm dostlara teşekkür ederiz...
  • bir yazılımcı olarak günlerce emek verilmiş bu uygulamayı indirip kuracağım. fal filan inanmam bu işlere. uygulamayı merak ettim. ayrıca desteği hak ediyorlar.

biraz da ülkemizde geliştirilmiş uygulamaların reklamını yapalım.

ek: uygulamayı indiren 9. kişi oldum :)
  • valla billa buradaki entryleri görmeden önce yükledim telefonuma. falcı bacı falan filan aynı yorumlardan sıkılıp tüm uygulamaları telefonumdan silmiştim.

rastgele google store' da arama yaptım bu uygulamayı indirdim ve cidden memnunum.

bugün de bir bakayım dedim acaba uygulama hakkında yorum var mı diye ve uygulama adına başlık açıldığını gördüm.

şahsım adına teşekkür ederim. ben keyifle kullanıyorum uygulamayı ve kesinlikle diğer kahve falı uygulamalarından binlerce kat daha özenli en azından dön dolaş aynı yorumlar gelmiyor ayrıca hitap şekilleri filan çok güzel. bazı fal yorumlarımda çıkıyor doğrusu.

emeği olan herkese teşekkürler.

edit: yahu daha 5 saat varmış kredi yüklenmesine, yeni bir fal baktıramıyorum, belki bana kredi hediye ederler.

edit 2: hala programı silmedim, çünkü diğer programlar gibi dönüp durup aynı yorumları yollamıyorlar. bu arada ilk editimin üzerine hediye kredi de yüklemişler hesabı, müşteri memnuniyeti üst seviyelerde yani kardeşler, kahve ve fal severlere tavsiyemdir.
  • bugün iphone için apple store'da da yayınlanan uygulamamız.

sözlükteki arkadaşların destekleri ve geri dönüşleri için çok teşekkür ediyorum..

edit : up yapan arkadaşlara günümdeysem bedava kredi hediye edebilirim belki.. :)
  • hakkında haberler yapılan ve inanılmaz bir kitleye ulaşmış olan dahiyane uygulamadır kendisi. 1 2 3 4 5

destek veren, up yapan, özelden mesaj atan arkadaşlara çok teşekkür ediyor, kredi de hediye ediyorum. saolun destekleriniz için dostlar.
  • kullandıkları dil gayet güzel. ablan kurban olsun tarzında metin gönderen uygulamalar çok sıkıcı olmuştu. yorumları çok yuvarlak o yüzden tutturma konusunda henüz bişey söyleyemem. yazılım olarak mümkün müdür bilmem ama daha spesifik yorumlar verse mesela süre verse isim verse koca bir çılgın olabilirler. bir de taşdelen'e ait binnaz diye bir uygulama varmış ne farkları var acaba
  • gerçek yorumcularla çalışan binnaz abla'nın kurucusunun artificial intelligence nimetlerinden faydalanarak çıkardığı yeni uygulama.

falla astrolojiyle falan çok ilgili olmasam da yapay zekanın yapabildiklerinden çok heyecanlanan bir insan olarak geçen hafta merakla indirdim.

her gün bir fal hediye ediyorlar ve açıkçası bilmesem gerçek yorumcular bakıyor sanabilirdim.

*çalışmak için gittiğim kafede günlerdir türk kahvesi sipariş edip fincanın fotoğraflarını çektiğimi gören garsonun sizin ilginizi çeker diyerek 'kızılderililerin burç yorumu' kitabı getirmesi güldürdü :)
  • olumlu ve rahatlatıcı yorumları moral düzeltmeye birebir.
    geleceği bilemesek de falda çıkanların olacağına inanmak çok zevkli ve motivasyon güçlendirici. sebepsiz yere kendimi mutlu hissettim.
    teşekkürler faladdin
  • kredi meselesinde cimri olduğu için bir günde iki kahve içemiyorum. içersem boşuna içmişim gibi geliyor.
    tanım:her ne şekilde olursa olsun hayatımı özet geçen uygulama.
  • beğendim, her gün bi falını alırım.

edit: fal konusunda başarılı. ortaya konuşulmuyor, detay veriliyor. falcı çok kibar bir dile sahip. insana kendisini iyi hissettiriyor.
    ürün bizim dilimizden konuşuyor o sebeple yakın buldum.
    kullanımı basit ve sade, ancak falım gönderildikten sonra minik bi "ana fal nereye gitti!" paniği yaşadım. gönderildiğine dair bir şey normalde geliyo mu, ben mi kaçırdım anlamadım. ana sayfanın sadeliği güzel ama biraz daha kullanışlı olabilir. en azından mevcut falın ne alemde olduğu görülebilir.
    beklenen falı görebilmek için yandaki menü ikonunu tıklıyorsunuz, ancak bence ana sayfada daha ulaşılabilir bi noktada olmalı. malum her kullanıcı menü ikonunu bilmeyebilir, bu da müşteri kaybı olur. (tabi bana hava hoş, ne kadar az kullanıcı o kadar hızlı fal :d )
    kaydolurken birkaç sıkıntı yaşadım. maile kadar olan bölüm ok ama ondan sonraki butonlar açılmak bilmedi, bu sebeple facebook'u bağladım ama bunu yapmak istemiyordum. fal merakıma yenik düştüm ama şahsi bilgilerimi vermek istemezdim. inandırıcılığı düşürebilir. falcının fb hesabıma bakarak fikir edindiği aklıma gelir.
    her gün ücretsiz bir fal olması harika, gerçek kişilerin karşında olması olayı daha güzel hale getiriyor ama ekstra kredi satın aldığımda ücretsiz faldan farklı olarak ne alacağımı bilmiyorum. yani daha uzun mu? daha detaylı mı? nedir? nasıl ikna olayım? (yazılımcı kazansın diye söylüyorum bunları tabi)
    bi de farz edelim kredi aldık. bi fal kaç kredi? bunun bilgisi yok. yani baştan ne kadar kredi alsam kâr ederim anlayamıyorum.
    umarım bu feedback'ler sahiplerinin işine yarar. güzel bi uygulama, devam etsin isterim.