şükela:  tümü | bugün
 • şenol güneş sözüdür. önce kaynak;

  https://www.haberturk.com/…-aciklamasi-2582783-spor

  yabancı sınırı ile ilgili konuşurken;

  "bu yabancı transferleri kolaya getiriyor. menajer getiriyor, tarama da yapılmadan alınıyor. tarama yapıldığını düşünmüyorum. ben de başarılı olsam, günlük başarı için giderim alırım yabancı. 6-7 yabancı oyuncu yeter. falcao'yu oynatma bakalım hadi? adem'i oynat, falcao'yu beklet! ne zaman oynar adem, falcao'nun kötü olduğunu görürsen oynar."

  satır aralarında galatasaray ve fatih terim kompleksini kusmadan duramamış. sanane ya sanane adam! galatasaray'ın teknik patronu bellidir, kararları kim alır bellidir. şenol güneş bu mekanizmanın hiçbir yerinde yoktur ve fikrinin en ufak bir kıymeti harbiyesi yoktur...

  sen kendi işine bak diyeceğim ama;
  "emre akbaba uzun sakatlık geçirdi, ne kadar taşıyacak bilmiyorum. hazırlık maçlarında göreceğiz." sözlerinden sakatlıktan böylesine iyi dönmüş, böylesine etkileyici bir futbolcu için hala yok bakacağız yok ne kadar taşıyacak gibi zkim zkim kompleks dolu açıklamalar yaptığın için işine de nasıl baktığın anlaşılıyor...

  sen milli takımlar teknik direktörüsün kardeşim! o makama getirilmişsin bir ağırlığın var... bu ne ya dolapdere çingenesi gibi car car car... sen bu camialar hakkında böyle büllüğünün keyfine yorum yapmak istiyorsan kalkacaksın o koltuktan basın yayın organlarında yorumculuk yapacaksın... çünkü şu halinle abdulkerim durmaz'dan farkın yok!
 • sen işine bak şenol, gs'yi konuşmaya senin çapın yetmez diye düşündürten açıklamadır.
 • "belhanda dururken emre akbaba'yı oynat bakalım hadi?" diye de devam edebilseydi keşke. görüldüğü üzere hakeden emre akbaba oynuyor, hak etmeyen balhanda oynamıyor.

  adem hak etmiyor demiyorum ama kim olsa adam ile falco arasında falcao'yu tercih eder.

  aslında işin yabancıyla da bir alakası yok, kaliteyle alakası var. örneğin; burak yılmaz ne kadar gol kaçırırsa kaçırsın sakatlığı yoksa sahada kalır çünkü hocası bilir ki öyle yada böyle bu adam bir şekilde takımına gol kazandırıyor. böyle adamları sahaya sürmezsen kötü bir sonuç aldığında "neden oynatmadın?" diye sorarlarsa vereceğin cevapla kimseyi tatmin edemezsin.
 • negredo ile pepe scouting basarisi mi peçu? onlarin transferine neden onay verdin?
 • şu adamın net fatih terim kompleksi var, fatih galatasarayın başına geldikten sonra zaten bizim ağzımıza şıçtı ve sıvadı. bu kadar bariz kıskançlık olmaz.

  he ikinci not demezler mi adama neden 9 yabancı ile çıktın diye, neden 4 senede bir paf bile çıkartamadın, herkes işine geldiği gibi konuşuyor millet de alkış tutuyor. bir tarafsız basın mensubu yok ki şu şenolu itin götüne soksun.

  not: neyse ki bizden sonunda gitti.

  not 2: beşiktaş.

  not 3: terim > güneş. aksini iddia eden gidip pes oynasın.
 • kişi kendinden bilir işi dedikleri bu olsa gerek. fatih terimin getir götürünü yaparsın ancak şenol
 • galatasaray ne zaman iyi oynayıp maç kazansa yabancı sınırı gündeme geliyor. bu kadar tesadüf olamaz.

  beşiktaş döneminde hangi oyuncuyu türk futboluna kazandırmış acaba şenol güneş, fatih terim gelince saltanatı bitti adamın. yaptığı açıklamaların tamamı yaşadığı aşağılık kompleksi yüzünden.
 • --- spoiler ---
  trabzonspor kimi sattı? yusuf yazıcı! kimi satmayı düşünüyor, uğurcan çakır ve abdülkadir ömür! türk futbolu bu şekilde kalkınabilir.
  --- spoiler ---

  şu açıklamayı yapıp yabancı sınırlamasını savunmak da en komik karadeniz fıkrası falan heralde.
 • türk futbol tarihinde 11 yabanci ile ilk defa maca cikan adamsin senol hoca, hala utanmadan cikip yabaci siniri diyorsun.

  bir insanda biraz durus olur, söylemleri ile yaptiklari celismez.
 • bunu diyen adam şampiyonlar ligi karşılaşmasına tam 11 yabancı oyuncuyla çıkmış teknik direktörüdür. insanları balık hafızalı sanmaktan kaynaklanıyor bunlar. şaka gibi.