şükela:  tümü | bugün
 • sık sık kuba superlight 200 ile karşılaştırılan chopper/cruiser tipi motosiklet.

  tip olarak superlight'dan hatta superlight'ı geçtim bir çok japon chopper/cruiser modelinden daha güzel olmasına rağmen, çin malı olması ve malzeme kalitesizliğine kurban gitmektedir.

  zincir koruma kapağının kırılması, gösterge paneli camının çatlaması, benzin göstergesinin çalışmaması gibi kronik sorunları vardır.

  yine de ortalama 5000 tl'ye alınabilecek en iyi chopper/cruiser tipi motosiklettir.

  tipi ise ikinci dünya savaşında bmw'nin nazi ordusu için ürettiği motosikletlere benzemektedir.

  bmw: https://farm7.staticflickr.com/…6333_c6cc0135b1.jpg

  falcon freedom 250: http://i.imgur.com/0forg7f.jpg
 • yurt dışında genellikle ranegade commando 250 olarak bilinen acayip bir motor. ikinci dünya savaşından kalma bmw'ler gibi. şuna bir bakarmısın, batalyon terk!
 • evet, çok kişi gibi superlight 200 ile kendisi arasında kalıp boy uzunluğu sebebiyle falcon freedom 250 tercih etmiş bulunuyorum.

  en olumlu yönü bence oturuş pozisyonunun rahatlığı.

  max taşıma kapasitesi 150 kilo olarak veriliyor ancak ben daha rodajın başında 250 kilo bindirdim tepesine bana mısın demedi canavar.

  şu an 150 kilometrelik şehir içi kullanımında vites geçişlerinin sertliği ve bazen 1'e geçmemesi dışında bir problemim yok, kullandıkça editleyeceğim.

  büdüt:

  800km oldu, 500 bakımından bir gün sonra sinyaller yanmadı. 10 liraya flaşör değişimi yapıldı, devam. şu an için 100km'de 4 litre yakıt tüketiyor. rodaj bitince biraz azalacağını düşünüyorum. vites geçişlerinde hala ara sıra sertlik olabiliyor ama insan alışıyor. motorun genel olarak kullanımına alışıyorum, lastiklerin mumu gitti biraz daha yatabiliyorum virajlarda. ancak ıslak zeminde fabrika çıkış lastikleri kullanmak tam bir manyaklık, yaz sonu ilk iş lastik değiştirmek gerekiyor. oturuş pozisyonu, gidon açısı ve yüksekliği gerçekten rahat. şu an için diğer kullanıcılardan aldığım duyumların ilerisinde bir yakıt tüketimi dışında bir problem yok.
 • hayatında ilk defa vitesli motor kullanan bir insanı 1 haftada kendisine alıştırabiliyor, geçişleri o kadar temiz. ancak almayı düşünen arkadaşlar benim yaptığım hatayı yapıp trafikte sıradan bir commuter gibi rahat hareket edebileceğini düşünmesin; sonuçta altınızdaki bir cruiser, başlarda tam anlamıyla kontrol etmek biraz zor olabiliyor ama sanırım bu da zamanla aşılabilecek bir şey.
 • vay anam vay! 2015'te adam 5000 lira diye fiyat girmiş. 2017 sonunda 9000 lira civarında satılıyor oysa. bu sene başından beri uygulanan euro 4 standartları alette yok. bu yüzden seneye piyasada olacak mı belli değil. montaj yapılan fabrikası konya'daymış. yedek parça sıkıntısı bir süre daha çekmeyecek gibi görünüyor. ama eninde sonunda ebaylere mahkum eder gibi görünüyor. ayrıca v silindirli bir motoru olaydı daha iyiydi diye düşündürüyor.

  yalnız öyle bir güzel ki alet. ya arkadaş, çok daha iyisini, abs'li mabeseli alacak param var. ama gözüm başka motor görmüyor lan. gün içerisinde bir iki defa açıp fotoğraflarına bakıyorum. o kadar divanesiyim. performans yönünden bela okutacak, şirk koşturacak gayet iyi biliyorum ama gönül bu işte. öyle bir boka konuyor ki. kaçarı yok. illa alacam.

  acaba şöyle çift silindirli bir blok takılabilir mi bu şasiye? neyse sonra düşünürüz.
 • 2015 yılında 5000 tl
  2017 yılında 9000 tl
  2018 haziran ayı itibariyle 10990 tl’yi görmüştür.
  nerden nereye dedirten bir yükseliş. bir hobimiz var, onuda bitirmeye çalışıyorlar.
  benzin fiyatıda 6,33, bir domalmadığımız kaldı galiba.
 • 2018 eylül itibariyle 16.275 tl olan motorsiklet. 3 ayda 5285 tl zam. başka sözüm yok.

  http://www.falconmotosiklet.com/…/tr/49_freedom-250