• ilk albumunu 2001 basinda cikarmis super manyak bi power metal grubu.. debut albumlerinin adida falconer.. super manyak rifflere ve power'a sahip resmen kafayi duvarlara vurdurtuyor..
    ayrica elemanlarin sound'u cok ozgun ve tecrubesiz degiller cunku grubun kuruculari eski death metal grubu mithotyn'den ayrilan iki eleman.. onun icin oldukca iyi caliyorlar.. ayrica albumun bi cover'i varki, allah allah.. albumu kesin dinleyin derim, dinlemeseniz bile cover'a bi bakin..
    sound hakkinda fikir sahibi olmak istiyorsaniz quest for the crown 'i ve mindtraveller'i tavsiye ederim..
  • "sadece bu albüme özgü olarak isveççe folk metal tribine gireceğiz" dedikleri tazecik albümleri armod ile bana mithotyn'i hatırlattılar tekrar sağolsunlar. elbette falconer'de her zaman bi mithotyn havası vardı ama bu sefer daha bi fazla var gibin.

edit: benimki erken bi yorum olmuş gibi bilemedim, o kadar da yok galiba.
  • daha önce yayınlanmamış bazı demo şarkılarıyla birlikte ilk albümlerini remastered olarak yeniden piyasaya süreceklermiş, bu iyi haber. kötü haber ise son konserlerini bu sene verip artık canlı performans sergilemiycekler. bu adamları canlı izleyememenin eksikliğini hep hissedicem sanırım.
  • 2008 sonbaharında yeni albümleriyle döneceklerini müjdelemişlerdir. albümün adı henüz açıklanmadı ama takipçisiyiz..

edit: 18 nisan itibariyle gün saydırmaya başlatmıştır.

(bkz: among beggars and thieves)
  • wacken open air 2015 'te canlı izleyip meet and greet'de hepsiyle konuşup ellerini sıktığım grup. asla unutmayacağım. davulcuları karsten larsson bana türkiye' den buraya kadar gelen dinleyicimiz bile varmış vay be demişti. ama en samimileri de tabi ki vokal mathias blad'dı.
  • çok çok uzun zaman sonra aklıma gelip ilk albümlerini baştan sona tekrar dinlediğim üniversite yıllarımın güzide power metal grubu. vokalin ses tonu olsun, melodileri olsun, gitar rifleri olsun diğer bir çok metal grubu içinde çok özel bir yere sahiptirler benim için. diablo'lu disciples'lı oyun gecelerimizin playlistlerinde her daim yeri olmuştur. ilk albümleri
  • son albümden sonra grubu dağıtacaklarını açıklayan grup. üzmüştür

https://www.facebook.com/…l/posts/10157090147811123
  • mathias blad ın yerine destiny grubunun vokalisti kristoffer göbel geçmiş bulunmakta. mathias blad ın gruptan ayrılma sebebi de çok saçma geldi bana. adamın iş programı (kendisi opera ve tiyatro sanatçısı) ile grubun turne programının uyuşmaması. böyle vokalisti bu sebepten feda etmek hiç akıl karı değil bence. grup ayrıca mathias ın tamamen ayrılmadığını, bundan sonraki albümlerde back vokal yapacağını söylüyor. böyle adam back vokale konursa solo vokal ne olur acaba diye sormazlarmı adama. bu arada kris in geldiği grup destiny power metal yapan eski bir grup.sanırım falconer iyice power metale kayacak böylece. ne diyelim herkese hayırlı olsun. hoşgeldin kris, güle güle mathias.
  • yeni albümü the sceptre of deception ile kafamdaki bütün kuşkuları ve korkuları silmekle kalmayıp bir başyapıta imza atmış aşmış ötesi grup. yeni vokalistlerinin sesi farklı olmasına rağmen grubun tarzı hiç bozulmamış hatta eskisinden daha sert ve hızlı geldi şarkıları bana.
  • mithotyn'in erken dağılışının ardından "başka albüm yok mu üveaa?" nidaları içinde ağlaşan dinleyicilere şifa gibi gelen grup. vokal ilk başta garip gelmektedir mithotyn beklentisi ile dinlendiğinde, lakin oldukça baba bir clean vokal vardır grupta. son albümdeki vokal değişimine rağmen aynı çizgisiyle, biricik tarzlarıyla devam etmektedirler.
hesabın var mı? giriş yap