şükela:  tümü | bugün soru sor
 • christina aguilera ve demi lovato düeti. christina'nın haziranda yayınlanacak liberation albümünde yer alacak şarkılardan biri.

  https://www.youtube.com/watch?v=wyupslj_6aw

  mesaj olarak çok güçlü bir şarkı. muhtemelen "neden bu kadar bağırıyorlar!1!1" tarzı yorumlara maruz kalacak olsa da bu ikilinin vokallerine alışık olanlar ikisinin tarzının da bu olduğunu ve şarkıda birbirleriyle yarışmaktan çok kendilerini yansıttıklarını fark edebilirler zaten. demi lovato kendi jenerasyonu içinde ses olarak xtina'ya en yakın isim ve christina'nın kendisinin en büyük idollerinden biri olduğunu çok kez tekrarlamış biri. eminim bu işbirliği en çok onu mutlu etmiştir. eğer liste başarısı önemsenseydi muhtemelen ariana grande'ye teklif götürülürdü; ama bu şarkı daha kalın bir ton ve güçlü bir ses istediği için demi mükemmel bir seçim olmuş bence.
 • christina aguilera ile demi lovato'nun vokallerinin birbirlerine ne kadar da yakıştığını gösteren şarkı. liberation'dan çıkan şarkılar hala beklentimi karşılamasa da bunu çok sevdim.
 • christina az önce yayımlamış şarkıyı demi lovato ve xtina nın vokal şovu yaptığı bir şarkı olmuş bakalım billboard müzik ödüllerinde nasıl bir performans izleyeceğiz
 • durgun bir şekilde başlayıp demi lovato ile hızlanan şarkı, umarım klibi çekilir.
 • pek başarılı bulduğum christina aguilera & demi lovato düeti.

  özellikle sözleri gerçekten etkileyici. bayağı ve yersiz bir feminizm duyarı yerine özellikle genç kadınlara özgüven aşılayan, yalnız değilsiniz/değiliz mesajı veren ana tema benim epey hoşuma gitti. sözleri şöyledir:

  little girls
  listen closely
  'cause no one told me
  but you deserve to know
  that in this world
  you are not beholden
  you do not owe them
  your body and your soul

  all the youth in the world will not save you from growing older, and
  all the truth in the girl is too precious to be stolen from her

  ıt's just the way it is
  and maybe it's never gonna change
  but ı got a mind to show my strength
  and ı got a right to speak my mind
  and ı'm gonna pay for this
  they're gonna burn me at the stake
  but ı got a fire in my veins
  ı wasn't made to fall in line
  no, ı wasn't made to fall in line (no-ooh)

  show some skin
  make him want you
  cus god forbid you
  know your own way home
  ask yourself
  why it matters
  who it flatters
  you're more than flesh and bones

  all the youth in the world will not save you from growing older, and
  all the truth in the girl is too precious to be stolen from her

  ıt's just the way it is
  and maybe it's never gonna change
  but ı got a mind to show my strength (my strength)
  and ı got a right to speak my mind
  and ı'm gonna pay for this (pay, pay)
  they're gonna burn me at the stake (stake)
  but ı got a fire in my veins (veins)
  ı wasn't made to fall in line (line)
  no, ı wasn't made to fall in line (no one is made to fall in line)

  yea, two, three
  right, two, three
  shut your mouth
  stick your ass out for me
  march, two, three
  two, three
  who told you
  you're allowed to think
  (x2)

  ıt's just the way it is
  and maybe it's never gonna change
  but ı got a mind to show my strength
  and ı got a right to speak my mind
  and ı'm gonna pay for this
  they're gonna burn me at the stake
  but ı got a fire in my veins
  ı wasn't made to fall in line

  ı got a fire in my veins
  ı'm never gonna fall in line

  yea, two, three
  right, two, three
  shut your mouth
  stick your ass out for me
  march, two, three
  two, three
  who told you
  you're allowed to think
  (x2)
 • bbma 2018'deki canlı performansı ile resmen ölü doğmuş bir parça.
  christina yılların tecrübesi ile orada tabii ama demi'nin yanlış tonları, ortada bir şey yokken nefes nefese kalışları, yapmaya çalışıp beceremediği ve tekrar tekrar denediği vokal yükselişler gerçekten şarkıyı 1-0 geriden başlattı bence. ve tabii ki söylemek gerek (özellikle canlı performanstan da fazlasıyla belli olduğu üzere) bağırmak suretiyle hem ses tellerini zorlayarak hem de güzel bir ton çıkarmadan gürültü yapmak şarkı söylemek deeeeğiiiiil. böyle şeyler tutuyor olsa bugün ortalama veya zayıf sesli insanların sıradan şarkılarını değil, demi ve christina şarkılarını dinlerdik. kafa sikmeye gerek yok, söylemek istediğini söyle git, ne bağırıyorsun. bir şarkıya 20 çeşit vokal sığdırıp "bakın benim sesim var" mentalitesinden gına geldi. ayrıca söylemem gerekiyor ki demi lovato'nun çok da umurunda olduğunu sanmıyorum bu düetin. kendisi popüler olan herkesle düet yapma eğiliminde olan basit bir şarkıcı. christina da listesinde bir checkpoint oldu sadece.
 • klibi nihayet çıkmıştır.

  tam christina stiline yakışır biçim de.
 • klibi çıkmıştır.
  xtina gerçekten çok güzel olmuş. hafif dudaklara dolgu, botoks falan da var ama ne yaptırdıysa yaramış. demi lovato da sade makyajla arzı endam etmiş. ikisinin sesleri gerçekten yakışmış. şarkı ve klibe diyecek söz yok zaten.. özellikle şarkının ilk 30 saniyesindeki keman ve piyano şöleni çok güzel. kemanla piyano nasıl birbirlerine yakışıyorsa xtina'yla, demi de öyle yakışmış..
  xtina için güzel bir dönüş klibi olmuş. tebrikler.

  https://www.youtube.com/watch?v=3q2j5apzsqs

  edit: yeni fark ettim ki demi canlı performans da çok yetersiz kaldı, onun yerine jessie j olsaydı uçardı o canlı performans.
  örnek jessie j performansı: https://www.youtube.com/…k&feature=youtu.be&t=4m47s
 • videosu yayınlanmış olan şarkı. izlemek isteyenleri şöyle alalım.

  hikayesi olan bir video çekildiği için twitter'da falan yeni bir taylor swift videosu çıkmışçasına teoriler üretilmiş hayranlar tarafından. akla en uygun gelen senaryo videonun eğlence endüstrisine ve özellikle disney'e yönelik bir eleştiri olduğu yönünde. bilenler bilir hem christina aguilera hem de demi lovato disney çıkışlı sanatçılar ve çok küçük yaşlardan beri eğlence sektöründe çalışıyorlar. videonun başındaki iki küçük kız çocuğunun askerler tarafından alınıp götürülmesi bunu sembolize ediyor olabilir. yetişkin halleri ise hücrede tutuluyor ve sadece performans sergileyerek insanları eğlendirmeleri amacıyla dışarı çıkarılıyorlar. mikrofonla şarkı söylediklere sahnelere bu yüzden bu kadar dikkat çekiliyor. onun dışında hapis hayatı yaşıyorlar. şuraya bakacak olursak videodaki oyunculardan biri demi'yi şöhrete kavuşturan camp rock'ın yönetmeni matthew diamond, bir diğeri de mickey mouse club'ın ses yönetmeni olan kelly ward'a benzerliğiyle dikkat çekiyor.

  bir de şöyle bir şey var ki christina ve demi'nin aralarında 12 yaş olmasına rağmen çocuk demi ve çocuk christina hemen hemen aynı yaştalar videoda. şöyle bir şey okudum, kafama çok da yatmadı açıkçası ama yine de paylaşayım; pop müzikle az biraz ilgili olup da christina ile britney spears'ın geçmişini bilmeyen yoktur herhalde. videodaki küçük kızların aynı yaşta olması acaba koyu renkli saçlı kızın britney spears'ı mı temsil ediyor olabileceği sorusunu getirdi akıllara. çocukken iki iyi arkadaş olan bu iki kızın büyüyünce medya tarafından rakip ve düşman ilan edilmeleriyle arkadaşlıkları bozuldu ve zamanla ayrı düştüler. en son karede christina'yı çimenlerde tek başına yatıyor görmemiz de britney'in hala medya zorbalığından tam anlamıyla kurtulamadığı anlamına geliyor belki de. dediğim gibi demi ve christina hikayesi bana daha mantıklı gelse de bunu da paylaşmak istedim.
 • christina aguilera nın dönüşü.