şükela:  tümü | bugün
 • reserved.

  götüme benzeyecektir.

  (bkz: untethered angel)

  edit: yaniltmadilar yemin ederim. davulcu ve vokal bitmiş abi. ihtiyaçları olan ekstra güç.
 • yayınlanmıştır.
  ilk intiba olarak fena değildir.öyle aman aman da değildir.
 • bunu söyleyeceğimi çok düşünmezdim ama resmen dream theater "dream theater" müziği yapmamış.

  ve bu kötü değil. yani, her yeni single veya albüm, bu dream theater dedirtiyor lakin bir süre sonra bu aynılık kendi ayağına sıkmak anlamına geliyor.

  yine ve maalesef aptalca serpiştirilmiş jordan rudess klavyeleri haricinde tam bir progressive, yenilikçi bir girişim olmuş. lakin jordan rudess bu grubun katili olmaya devam ediyor. bu biline. octavarium albümünden beri tüm albümlerin progressive havasının içine ediyor.

  şarkı çok mu güzel? hayır çok güzel değil ama dinlendikçe iyi bir kıvama gelecek potansiyeli olduğu belli. iyi şarkı, gelişebilen bir şarkı. şarkı bana geneliyle "metallica" havası vardı. özellikle middle section dediğimiz yer resmen "the unforgiven" lakin bu tınıdaki dream theater dokunuşunu çok sevdim. tek şikayetim o bölümde de az da olsa james labrie vokali duymaktı, şöyle hafif agresif ve melankolik.

  gitar tonlarını daha kararlı ve karakteristik, davulları daha enerjik buldum. şarkı sözleri çok iyi. myung abimiz yardırmış.

  eksileri:

  *şarkının 3 bölümü var. intro + vokal + middle instrumental + outro ve hepsi birbirinden bağımsız. 3 ayrı şarkı dinliyormuş gibi hissettiriyor, şarkıyı kendi içinde bağlayamıyorsun. 3. bölümdeki rudess solosu ise tamamen leş.

  * unthered angel şarkısına göre vokal melodilerini daha çok sevdim fakat bu albümün vokallerini kim mikslediyse gruba karşı kininin olduğunu düşünüyorum artık. çok gömük. bu şarkıda efekt olmamasına rağmen böyle boğuk ve yankılı hali var vokallerin.

  belli ki gitar albümü bizi bekliyor.
 • henüz derin bir eleştiri yapabilmem için çok erken buluyorum ama yazmadan edemeyeceğim. dayanamadım. labrie sana gıcık oluyorum hacı. labrie bu grubun ortalamasını tek başına yarı yarıya düşürüyor. rudess’a alıştık nedense artık o kadar tırmalamıyor. mancini, iyi mi? kendi başına süper bir davulcu ama dream theater ile olmuyor abi. valla yok. bu sefer sanki mix olayı daha iyi gibi ama labrie çok göze batıyorsun. bence dream theater şu saatten sonra labrie olmadan devam edemez. yani adamın sesi öyle bir kazınıyorki kafaya başka bir yerde de bu adamı dinlerken aklıma direkt olarak dt geliyor. bu saatten sonra bence labrie’ye ek olarak ayreon gibi konuk solistler ile devam etmeli yoluna. labrie çok aşağı çekiyor. bence kapasitesinin üstüne bir grupta solistlik yapıyor.
 • dinledim, güzeldi, sonra kapattım, o kadar. 2004 sonrası herhangi bir dt albümünde olan sıradan bir şarkı. sonraki albümlerde daha kötü başka şarkı yaparlarsa bu şarkılar da yavaş yavaş değerlenir.
 • çok vurmayın beyler ancak parçanın en başını black dog’un riff’ine, ortasını da üstteki bir arkadaşın dediği gibi metallica/maiden ballad’larına benzettim. arabada giderken dinleyince iyi gidiyor bu arada.
 • (edit: beğenenin "gerizekalı" olduğu da ilan edilmiş bir de)

  bir şarkıya güzel demek için, üreten gruba dair yeterli bilgi sahibi olmamız gerektiği yorumları yaptırmış şarkı.

  estetik beğeni düzeyi ve bilgi ilişkisi yok değildir fakat bir eseri beğenmek için, icracısına dair bilgi,gerek görülmüşse beğeni sonrasında da edinebilinir. estetik beğeniyi yükseltecek bilgi, yine sanatın kendisine dair bilgidir.

  dinleyici dostlarımız, beğeniniz, beğenmeyiniz fakat saçmalamayınız.

  beğendiğim şarkıdır. beğenmemek elbette mümkündür. rahatlayınız.
 • dream theater dinlemeyi train of thought albümünden sonra bıraktığım için beni pek mutlu eden şarkıdır.
 • bu da olmamış.

  gerçekten hayret ediyorum. yahu abicim, sizler neredeyse el kadar bebeyken bile under a glass moon, metropolis part 1 gibi şaheserleri yazmış adamlarsınız. müzikal bilginiz ve yeteneğiniz zaten malum. üzerine bir de yılların birikimi söz konusu. bu kadar şeyi üst üste koyup, çıkarabildiğiniz malzeme bu mudur yani?

hesabın var mı? giriş yap