şükela:  tümü | bugün
 • ön siparişe sunulmuş , ilgililere duyurulur.

  ön sipariş
 • heyecanla bekliyoruz.
 • 5 gün sonra piyasaya çıkacak olan tolkien eseri. yakın zamanda vefat eden oğlu christopher tolkien tarafından yayıma hazırlanan bir başka tolkien çalışması daha bizlerle buluşacak. heyecanla bekliyorum.

  --- spoiler ---

  tolkien'in yayımlanmamış eserleri arasında christopher tolkien'in yayıma hazırladığı son kitap olan ve kadim zamanlar'ın üç büyük öyküsünden biri olarak tasarlanan gondolin'in düşüşü nihayet orta dünya hayranlarıyla buluşuyor!

  etrafını kuşatan dağların ortasındaki bir ovaya inşa edilmiş ve dört bir yanı düşmanların orayı bulmasını engelleyen bir büyüyle çevrelenmiş olan efsanevi gondolin şehri yüzyıllardır ayaktaydı. gondolin şehrinde mağrur ve adil bir elf halkı yaşıyordu. gondolin dışında kalan yerler ise morgoth'un boyunduruğu altındaydı ve ister insan olsun ister elf, herkes kölelik hayatı yaşıyordu.

  elf ve insan kavimlerinin cefasına kulaklarını tıkayan valar arasında morgoth'a karşı planlar kuran tek tanrı ise suların efendisi, derinlerin sakini ulmo'ydu. akarsuların aktığı, göllerin uzandığı ve denizlerin kıyısı olan her yerin efendisi olan ulmo kendisine bir ulak seçerek onu gondolin'e gönderecekti. ve böylece orta dünya'da çağlar boyunca yankıları hissedilecek bir olaylar silsilesi başlamış olacaktı.

  j.r.r. tolkien'in “bu hayali dünyada yazdığım ilk öykü” diye nitelediği gondolin'in düşüşü, christopher tolkien'in öykünün geçirdiği evrime dair notları ve alan lee'nin artık klasikleşen tarzıyla çizdiği illüstrasyonlarıyla her tolkien severin kütüphanesine katmak isteyeceği bir eser.
  --- spoiler ---
 • nihayet raflardaki yerini almıştır.
 • son tolkien kitabıdır.
 • içinde okuyunca yüreğinizi parçalayacak iki tane tolkien mektubu bulacağınız kitaptır. koskoca tolkien'in, kitaplarını bastırmak için yayıncı peşinde koştuğu ve emeklilik yıllarında hayatını idame ettirmek için eleştiri yazıları yazmayı düşündüğü dünya bize neler yapmaz?
 • birinci baskıyı almak için çok geç kaldığım kitaptır. beren, luthien ve hurinin bahtsız hikayelerini okuduktan sonra kırılan kalbime ilaç gibi gelecektir.