şükela:  tümü | bugün
 • finlandiya'lı bir grup. *.

  96 yılında kurulan, bi demo, 4 albüm sahibi, pek tanınmamış bir melodik death metal grubu.
  2002 çıkışlı fermina adlı albümleri pek güzeldir, dinlenilesidir. ama bi whoracle, bi the gallery beklememek lazım, belirtesim geldi.

  bu aralar underground'dan çıkıp iyice tanınma peşindeler, ondan dolayı bir dvd hazırlıkları var diye okumuştum bi forumda. ayrıca forumlarda sık sık adı geçer bu grubun, diğer bir underground grup the old dead tree ile birlikte.
 • aralık 2005 itibarı ile 5. albümleri vantage'ı çıkarmış, * * * his yoğunluğu had safhada, melodilerine hasta olunası, oldukça başarılı bir grup..vokalistin scream, brutal yahut clean vokalin dışında, ilginç bir tarzı var..sanki ingilizce dışında bir dilde söylüyor adam, çok acayip..
  linkini de vereyim tam olsun:

  http://www.falloftheleafe.com/
 • gotham radio'da çıkan her şarkılarını acaip seviyorum. hatta başlıklarına thfudshfsuf yazıp kenara kaydetmişim, çünkü daha önce bi şarkılarını daha çok sevmiş olacağım ki sonra adlarını unutmayayım diye rastgele klavyeye basıp kaydetmişim kenara. ama dağıldıklarını duymak çok pis lan.. çok gaz ve taş gibi melodileri olan, mükemmel diyebileceğim bi sounda sahip grup. neyse varmış baya bi albümleri, torrent'in beline kuvvet hadi bakalım.
 • dünyanın en iyi müzik grubudur ve bu grubun dağılmış olması dünyanın zevksizliğinin kanıtıdır (ya da benim). çoğu şarkısı ağlatacak kadar yoğundur. hani a perfect circle'ın passive'inde biraz hissettiğiniz yoğunluk var ya, işte onu beşle çarpın, fall of the leafe'in şarkılarındaki hissiyata yaklaşırsınız.

  http://tinysong.com/birw graceful retreat

  bi haftadır sadece bu grubu dinliyorum. yıllar sonra ilk defa sürekli tek bi grubu dinleyerek zaman geçiriyorum. eskiden albüm alır onu dinlerdik bıkana kadar, şimdi online radyolar, mp3 bolluğu falan derken artık winamp shuffle'ının insafına kalmış bi şarkıyı tekrar dinlemek. ama yok. radyoyu kapadım, winamp'tan bütün şarkıları sildim, fall'un son iki albümünü listeye koydum, dön dolaş hababam dinliyorum.

  http://tinysong.com/birs morning works

  koskoca demonoid'de tek bir adamda vardı albümleri bi de.. beş altı da leecher. indirene kadar ebem ağladı ama şimdi utorrent'ten çıkarmıyorum. seed ediyorum, herkes dinlesin, herkes sevsin istiyorum.

  http://tinysong.com/ccxw fresco

  internette bi sitede albüm eleştirilerini gördüm.. soooo gay yazmış mnkdğmn biri. anlamıyorum, dinlerken ağlayasım gelen bu şarkıları kim nasıl niye kötüler, niye bu grup dağılır.

  http://tinysong.com/tfki all the good faith

  getlyrics bile bazı şarkılarının sözlerini bulamıyor internette.. o kadar kıyıda köşede kalmış bi cevher bu (ya da işte benim zevksizliğimden kimsenin sevmediği grubu ben yüceltiyorum bilemem).. yine de bi şans verin diyorum.

  http://tinysong.com/biru in the silence of the sand

  http://tinysong.com/biry ordeal
 • 4 yıl boyunca hayatımda farklı yere sahip muhteşem vokali; tuomas tuominen, 2009'dan itibaren yeni grubu the man-eating tree ile yoluna devam etmekte.
 • hayatim boyunca diledigim en guzel finlandiyali black metal grubu, ilk albumlerini 2 sene boyunca dur durak bilmeden dinledim, hastasiyim;

  (bkz: evanescent everfading)
 • gitaristleri jussi hänninen bir youtube kanali acip eski unreleased demolari upload ediyor, meraklilarina ve sevenlerine duyurulur;

  https://www.youtube.com/…l/ucbv3fxjoti70sgg2eowsgxa