şükela:  tümü | bugün
 • glen hansard ve markéta irglová'nın the swell season albümünden bir parça. sözleri;

  i don't know you
  but i want you
  all the more for that
  words fall through me
  and always fool me
  and i can't react
  and games that never amount
  to more than they're meant
  will play themselves out

  take this sinking boat and point it home
  we've still got time
  raise your hopeful voice you have a choice
  you've made it now

  falling slowly, eyes that know me
  and i can't go back
  moods that take me and erase me
  and i'm painted black
  you have suffered enough
  and warred with yourself
  it's time that you won

  take this sinking boat and point it home
  we've still got time
  raise your hopeful voice you had a choice
  you've made it now

  take this sinking boat and point it home
  we've still got time
  raise your hopeful voice you had a choice
  you've made it now
  falling slowly sing your melody
  i'll sing along
 • once filminin ana teması.
 • "how often do you find the right person?" diye sorup, once cevabını şak diye değil, şevkatlice yapıştıran filmin özeti olan şarkıdır...
 • olaki oscar alirsa, zerre seyimde olmayan akademiyi bundan sonra bastaci yapip, gonul tahtima oturtacak sarkidir. o derece seviyorum, o derece hastasiyim.
 • oscar ödül törenlerinde "en iyi orjinal şarkı" dalında aday olan filmlerin şarkılarını kimler seslendirmişse onlar performans sergiler genelde. umarım filmi izlediğimden beri 2 gündür habire dinlediğim şu aşmış şarkıyı marketa irglova ve glen hansard beraber söylerler törende. ödül mödül mühim değil. bir canlı canlı izleyek kendilerini. hani kendim çıksam bu kadar sevinmeyecem yemin ediyorum.
 • sekseninci oscar toreninin en iyi sarki oscar'ini almis, glen hansard'in coskulu tesekkur konusmasi sonrasinda marketa hanim kizimizin ne dedigi anlasilamayinca, kendisinin yeniden sahneye cikip gecikmis bir "duslerinizin pesini birakmayin" temali tesekkur konusmasi yaptigi, filmdeki mutevazi muzik dukkani sahnesinin yuzlerce isikla ve duvarlardan sarkan gitarlarla suslenmis oscar sahnesine tasindigi guzel sarki.
 • her nasıl olduysa, glen hansard ve marketa irglova'nın oscar heykelciğini evlerine götürmeleriyle, akademiye olan kaybolmuş inancımı tekrardan kazanmama vesile olmuş mükemmel parça.
 • oscarlık şarkıdır. performans sırasında tavandan sarkan gitarlar vardı ve glen hassard'ın yıpranmış, delikli gitarı gözden kaçmadı. galiba dikkati gitara vermek için böyle bir tercih yapılmış. ayrıca kahrolası mikrofonun glen'in konuşması sonrası marketa irglova'nın konuşmasını beklemeden çıktığı deliğe girmesi beni uyuz etmişti. neyse ki reklamdam sonra jon stewart marketa'yı tekrar sahneye çağırdı ve tüm dünyaya hayallerinin peşinden gitmelerini öğütledi. helal olsun....
 • marion cotillard'ın ödül almasından sonra beni en çok sevindiren ikinci oscar ödülünü aldı bu şarkı dün gece. ikisi de inanılmaz tatlılardı. glen'in yüz ifadesi, duygulanması ekran başında beni de duygulandırdı ama car car konuşup marketa'ya söz vermeyince, kızcağız tam konuşacakken de müzik girince "ağzına sıçayım glen" dedirtti. "bıraksaydın da iki kelime etseydi o da" demiştim. daha sonra tekrar çağırmışlar marketa'yı sahneye ama televizyonu kapatıp yatmıştım. yine de konuşabilmiş olmasına sevindim. ikisinin canlı performansları dışında da ben kayda değer bir şey göremedim törende zaten.
 • sevgili glen hansard'ın, günümüz modern müzik severleri tarafından demode ilan edilmiş "songwriter" geleneğine yeni bir soluk getirdiği bir kucak dolusu muhteşem şarkısından sadece biri.