şükela:  tümü | bugün
 • cok super bir evdir. dogayla icice hatta dogayla birdir. yagmur yagdiginda tepelerden akan sular yer yer evin icinden gecerek nehir yatagina karisirlar. ayrica dogal yollarla dolan bir havuzu vardir. manzarasinin tadina doyum olmaz. saatlerce izleyesi gelir insanin. cok rahatlatici bir yerdir. tarihi ve adresi icin
  http://www.paconserve.org/fw-building.asp
 • maalesef fallingwater is falling apart....
 • bu evin bir de legodan modeli yapılmış efenim. matija grguric diye bir kişi, 150.000 parça kullanmış modelin yapımı da 7 ay sürmüş. ayn kişi villa savoye'un da bir lego modelini yapmış daha önce. bakmak isteyenler için;

  http://www.flickr.com/…08/in/set-72157623778661188/
  veya
  http://www.designboom.com/…-lego-falling-water.html
 • north by northwest filmini izleyenlerin hatırlayacağı ev. ancak filmde bu ev değil modeli kullanılmıştır.
 • büyük usta frank lloyd wright'ın stüdyosu ve evi taliesin'de öğrencisi ve çırağı olan edgar kaufmann jr'ın babası edgar kaufmann sr (veya edgar j. kaufmann) bir gün frank lloyd'dan kendisi için bir ev tasarlamasını ister. birlikte evin inşa edileceği şelale ve kayalıkların olduğu araziye keşife giderler. frank lloyd, kaufmann'a; "bu arazide en çok ne yapmayı seviyorsunuz?" diye sorar. kaufmann; "şu gördüğünüz şelalenin aktığı kayalığın üzerinde ailecek piknik yapmak en büyük zevkimiz" diye yanıtlar.

  frank lloyd projeyi bitirip sunma zamanı gelince kendilerine haber vereceğini söyler ve konu orada kapanır. aradan aylar geçmiştir, kendisi henüz tek bir çizgi bile çizmemiştir, artık en sonunda sabırsızlanan ve beklemekten yorulan kaufmann, frank lloyd'a telefon eder ve "size 2-3 saatlik mesafedeyim, tasarımları incelemeye geliyorum" der. aldığı yanıt "tabii ki, biz de seni bekliyorduk" olur, henüz ortada tek bir pafta olmamasına rağmen.

  frank lloyd tüm çıraklarını başından yollar, tek başına çizim masasına kapanır ve kaufmann stüdyoya gelene kadar evin tasarımını çizip bitirir. aslında aylar boyunca kafasında evi en ufak ayrıntısına kadar çoktan tasarlamıştır.

  kaufmann'ın yaşayacağı en büyük sürpriz; frank lloyd'un yakın gelecekte o güne kadar bilinen tüm modern mimari unsurlarını baştan yazacak olan bir başyapıta dönüşecek bu evi, inadına ailenin en sevdiği o piknik alanının tam üzerine tasarlayıp inşa etmesi olacaktır. o ev fallingwater'dır.
 • maggie rogers şarkısı.

  buyrun.