şükela:  tümü | bugün
 • interplay'in turn base olduğu için zamanında azıcık da olsa bezdiren rpg'si... 3. dünya savaşı sonrası dünyasında birbirinden guzel enstanteneler ve süper npclerle dolu, özellikle baldurs gate 'e öncülük yapmış olması yüzünden sevdiğim oyunu. bir de biraz daha hızlı yüklenseydi... neyse, geliyorum enclave harciyacam sizi!
 • (bkz: fallout)
  (bkz: fallout tactics)
 • gelmis gecmis en sık, karizmatik ve sürükleyici crpgsinin (bkz: fallout) devamıdır.ama basit bir devam oyunu olmanın cok ötesinde tatlar ve zeka pırıltıları icerir!!!
  bir oyun düsününki haritasında gezinirken birden bir "random encounter" ile bir kücük bar buluyorsunuz ki, icerdeki mavi kıyafetli insanlar arasında su diyaloglar gecsin:
  - abi sorma benim salak da bir keresinde üzerinde "leather armor" oldugu halde yakınına el bombası atıp damagein kralını yedirtmisti bize!!!
  -yapma yaaa keh kehh.. benim salak da tuttu "vault 13" teki "overseer"i bodoslama öldürmeye calıstı ve tabii yiyince o güzelim cifte minigundan 479 hp lik damage paramparca etti beni :))
  vs.. (bilmeyenler icin bu amcamlar ilk bölümde oyuncularca "oynatılan" oyun bas kahramanları!!! "sahip" lerini elestiriyorlar...

  veya modoc ta kız bir karakter olmama ragmen oradaki bir tazeyle evlenmem icap ettigindeki klise sahnesinde kızın abisi "yazıklar olsun bunu da mı yapıcaktın bize ele güne rezil olduk!" gibisinden serzeniste bulunsun

  ya da moruk bi amcamın hazine vaadi yüzünden fellik fellik sisme kadın aramak durumunda kalın

  veya porno filmde oynama girisiminde bulunun (karizmam yüksekti ama endurenceım pek degil!) gelen yorum: valla yakısıklısın ama biraz daha dayanabilmeyi ögrenmeden bu is!!!

  ve daha nice muhtesem tecrübelere gebe sahane bir crpg!!! meraklasına ısrarla tavsiye olunur.(bu anlattıklarım benim karaketerimin basına gelenler inanın oynadıgınız karaktere göre bambaska seylerle karsılasmanız olası!!!)
 • baldurs gate gibi bir $ahesere imza atmi$ black isle'in post apocalyptic temali rpg'si.. gayet ayrintili ve turn based combat'ler daha cok stratejiye onem vermenizi sagliyor.. lakin puzzle'lari pek zor ve ben magaradan cikinca e$yalarimi bulamadigim icin $ehirden di$ari silahsiz cikmak zorunda kaldim..
 • artı bir "süper bilgisayar" la "felsefi" konuları tartıstıgınız!!! ikinci rpg (ilki fallout tu :))
 • gerçekten çok iyi oyun..
  tek bir kötü yanı var..
  şu madenlerin olduğu kasabada madeni temizlerken iki tane chip buldum..
  ama sadece birini rakip maden işletmecilerinden birine verebildim..
  ikisine birden birer tane verebilme şansı olsaydı mükemmel olurdu...
 • bir oyunun ikincisini yaparken, ilkinde kullanilan motoru kullanip da oyunu nasil buglarla dolduruyorlar anlamiyorum.
  fallout 1, fallout 2'ye gore cok daha guzel bir oyundur. fallout 2 gereksiz mermi/silah cokluguyla post nukleer ortamin havasini bozup oyun zevkini de yok eder zaman zaman.
 • lite-on 12x ile calismaz.
 • power playin sınırlarını zorlayabileceğiniz, security robotlarından deathclawlara kadar yanınıza arkadaş olarak alabileceğiniz, hatta kareteci, boksör olabileceğiniz ve diğer oyunların aksine bi el darbesiyle en güçlü düşmanları devirebileceğiniz (harbi arkadaşım sırf martial artsa gaz verdi adam tek elle enclave dövdü şahidim...) beni uzun süre bil.e kitleyen güzel bi rpg
 • efsanevi crpg serisinin 2. oyunu. harbiden zekice hazirlanmi$ esprilerle donatilmi$tir. birinci oyunun amaci vault icin tek bir waterchip bulmakti, (bulunca oyun bitmiyodu gerci ama neyse) fallout 2 de ise bir dolabin icinde yuzlerce waterchip buluyorsunuz. encounterlardan birinde bir kopruyu tutan bi tip size patlayan inekler yolluyor, yine bir encounterda du$mu$ ufodan elvis posteri buluyorsunuz. ayrica birincisinde olmayan super bir ozellik, karma artik cok ayrintili. her $ehirde repiniz farkli olabiliyor. bir $ehri okuz gibi farelerden kurtarip idolized olurken ba$ka birisinde bir aileyi oldurup vilified olabilirsiniz. etkileri de buna gore tabii. ayrica oyunda genel davrani$ $eklinize gore karmaya eklemeler oluyor. misal onune gelenle yatan bir karakter olarak "gigolo" ve "sexpert" $eklinde adim cikmi$ti. hazine bulucam diye mezar kazinca "gravedigger", yanli$likla bir cocuk parcalayinca "childkiller" olmu$tum. ayrica gene birincide yapamadiginiz bir$ey, bu oyunda araba alip haritada super hizli seyahat edebiliyorsunuz. hatta arabanizin calindigi bile oluyor falan filan (bkz: bu konuda saatlerce konusabilirim)