şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: fallout 5)
 • todd howard (oyunun idari yapımcısıymış) önceki oyundan (tactics değil) bu yana geçen on yılın biraz uzun olduğunu kabul etmiş ve oyunlar arası üç yıllık bir zaman diliminin uygun olduğuna inandığını söylemiş. bu açıklamaya dayanarak 2012 gibi görebileceğimiz oyun diyebiliriz.

  http://www.videogaming247.com/…nd-three-years-away/
 • sonunun chinese democracy gibi olacağını düşündüğüm oyun. eğer olur da bu yüzyıl içinde yaparlarsa ilk ikisinin kültürüne sadık kalarak, tüm dünya haritasını kapsayan bir eser yaratmaları hayalimdir.

  (bkz: oha)
 • daha fallout 3'u oynayamadigimiz bu gunlerde, bahsinin gecmesi bile >:( smileyine yol acan oyun. belki oyun tarihinde yapilmis en guzel rpg olur bir waterchip benzeri cihazi bulmak hayatimizin en onemli amaci haline gelir , belki oblivion with guns ii: going postal to nuke'm forever olur duke abimizin esmerini koyarlar ruhu daha da oldururler ki bilinmez.
 • yıllardır beklediğim oyundur. bethesda ise bu konuda sesini hiç çıkarmıyor. gidip başka yeni oyunlar çıkarıyor , skyrim ile ilgileniyor ama fallout'tan bir haber bile yok. niye yeni oyun yapmıyorsunuz kardeşim , millet çıksa da oynasak , bilgisayar başından kalkmasak diye bekliyor. bunu mu reva görüyorsunuz bize , elinizde çok kaliteli bir hikaye var , oturun yapın şöyle devasa bir oyun , millet harıl harıl oynasın. diablo iii çıktı , oyun yüzünden onlarca kişi öldü. fallout 4 çıksa , yüzlerce kişi bilgisayar başında ölür. tamam kimse ölmesin ama bu oyunlarda böyle işte damarınızdaki kan kuruyana kadar oynuyorsunuz.
 • bethesda'nın skyrim'i geliştirmeyi kestiğini açıklamasının ardından kendisi için beklemeye başlanılan oyun. boston'da geçmesi muhtemelmiş (bethesda harita çalışmalarına başlamış ve önceki 2 oyunun -fallout 3, new vegas- geçtiği mekanları da göz önüne alırsak doğruluk payı yüksek) ve çıkış yılı olarak da 2014ü işaret ediyorlar.
 • fanboyları için yeni bir bilgisayar almaya neden olacak olan oyun.
  olmayacaksa yapmasınlar hiç.
 • izometriğe döneceklerse olsun bu oyun. acayip izometrik fanı falan değilim de first person rpg olayı da gerçekten hiç açmıyor be. hani yapısal olarak rp yapmaya çok daha elverişli olsa da detaya inildikçe asıl güzel yerler ihmal ediliyor gibi.

  fallout dediğimiz oyun zaten muhteşem aksiyon sahneleri olan, görselliğin tavan yaptığı bir ekolden gelme değil ki. güzel ve ayrıntılı bir hikayesi olan, dış karakterlerle etkileşimin had safhada olduğu, sadece etrafı gezerken, yeni insanlar tanırken ve en önemlisi onlarla konuşurken saatlerin geçebileceği gerçek bir rpg idi fallout 1 ve 2. 3 çıktı ve malesef diyaloglar, seçim şansı azaldı, öldürdüğümüz süper mutant sayısı arttı. new vegas daha iyiydi, çok daha iyiydi ama neticede o da bir hack n slash olmaktan alamıyordu kendini uzun vadede.

  o çok sevdiğim vampire the masquerade bloodlines bile bi yerden sonra normal bir fps oyununa dönüyorsa, bu first person rpglerde böyle bir sorun gerçekten var demektir.
 • iyi veya çok iyi olacaktır. skyrim başarısından sonra bu oyundan çok umutluyum. heyecanla beklemekteyim.