• bence nukleer sava$ sonrasi las vegas'ta gecer bu oyun.. bak gor..
 • şüphesiz ki new reno gibi canlı bir şehir arayıp hevesi kursağında kalan fallout 3 mağdurlarına ilaç gibi gelecektir eğer gerçekten yapılıyorsa bu oyun.
 • fallout 3 gibi osuruk bir oyundan sonra fallout manyakları için fallout'u yaratmış adamlardan yeni, en süper, atın intikamı tadında fallout denemesi. (ne fallout dedik be)

  eğer ki bethesda, oyunu herkese satılabilecek biçimde tutmak için çok fazla müdahaleci davranmazsa (ki davranacaktır, niye davranmasın) olmayışını, bir daha olmayacağını, yapılmayacağını kanıksadığımız van buren gerçek olacak, ve dahi hayat bayram olacaktır.
 • açıklananlar şunlardır:
  -bu oyun van buren üstüne kurulu değil, çünkü van buren somuta yakın bir proje değildi (miş) ancak van buren için tasarlanan storyline ve artworklerin hala beğenilenleri kullanılacak. (ki bence direk van buren yapılmasından daha iyi bir haber)
  -fallout 3 motoru kullanılmayacak. (ki en süper haber bu ancak izometrik değil, gene 3d olacak)
  -geck'le felan yapılmıyor, öyle bişi düşünen eşekler için.
  -fallout 3'e benzer bir oyun olacak (bu ne demek ben anlamadım, anlayan beri gelsin)
  -2010'da çıkacak (hiç inandırıcı gelmedi, keza obsidianın elinde 2 tane büyük proje var bitirmesi gereken)
  -fallout 3'ün devam oyunu değil, fallout 3'ün devam oyunu yani fallout 4, 2012'de çıkacak (3'ten 4 yıl sonra yani)
  -eski ekibe yeni bir fallout oyunu yaptırma fikri bethestadan çıkmış, eski ekipten değil. (sanılanların aksine)

  benim kişisel olarak eklemek istediklerim ise:
  -fallout 3 kesinlikle kötü bir oyun değil, iyi bir deneme, aksayan ya da olmamış yanları var (bir partiniz olmaması, random encounterların sadece savaş olması, çevre tasarımlarının aşırı tekrarlaması vb.) ancak yan görevleri oyunun en güçlü yanı ve her 2 kotordan daha iyi. npc interaksiyonu yeterli ve vats sisteminin eski turn based'den bir eksiği yok, (dooma benzetenler için)
  -ancak açıklamanın aksine asıl devam oyunu new vegas olacak, keza fallout 3 orijinal hikayeyi ve settingi hiç bir yere taşımayan yeni bir başlangıç denemesiydi. yeniden yıkılmış şehirler, çaresiz insanlar, yeniden enclave, yeniden çaresiz bir bos, yani herşey fallout 1'de başladığımız haldeydi (aradan 200 yıl geçmesine rağmen). halbuki fallout 2'nin sonunda biz ne enclave ne raider ne de düzensiz insan toplulukları bırakmıştık. umuyorum new vegas hikayeyi buradan alacak ve kurulan yeni düzende, biraz mafya çeteleri, biraz hammadde/yiyecek savaşı, biraz mistik olaylar, yani hafif bir amerikanın kuruluşunun yeniden işlenmesi gibi ele alacaktır. bu benim ummamdan öte bu adamların van burenden önceki açıklamaları olan "vault dwellerla başlayan hikayeyi genişleterek daha dah ileri taşıyacağız" türevi açıklamalara dayanan bir umut.
  -ancak umarım diğer projeler arasında sıkışan bir obsidian gidip fallout 3'ten daha küçük, daha kısa süren ya da daha az dallı budaklı bir oyun yapmaz 2010'a kadar. her halükarda eski fallout fanları için daha iyi olacağından eminim ama dünyadaki oyuncu kitlesinin de "fallout 3'ten daha iyi" demesi gerekiyor ki fallout 4'te de bu adamların parmağı olsun.
 • trailer'ı çıkmıştır.
  http://www.gametrailers.com/…iler-fallout-new/61576

  --- spoiler ---
  ve evet yanlış görmediniz, new california republic bayrağı o.

  --- spoiler ---
 • fall 2010 diyor, chris avellone diyor, hala war never changes diyor. bu yaşa geldim, hala duygulanmamı sağlayan 2-3 şeyden biri heralde..
 • o değilde şimdi fallout manyağı olan nesilin yaşı baya bir ilerlemiş durumda. hatta bazılarının kalp ya da tansiyon problemleri başlamış olabilir. o yüzden böyle haberleri alıştıra alıştıra vermek lazım diye düşünüyorum. sol frame'de görünce bile içi titriyor adamın.

  not: bu yaşa geldin hala oyun mu oynuyorsun lan?
 • bethesda dağıttığı için yine ticari kaygılardan dolayı esrbnin +13 şeklinde damgayalayacağı şekilde kırpılıp ilk 2 oyundaki gerçekçiliği tadamayacağımız oyun.
 • plotunun belirli bir bölümünü trailer'ı ile açık etmiş oyun.

  new vegas fat freddy'nin kontrolü altındadır ve ncr'ın bir parçası değildir.trailerda görünen ncr bayrağı ise bu durumun pek uzun süre böyle olmayacağı yönünde düşüncelere itti beni.

  kaynak : fallout pen and paper kitabı.
 • detayları ortaya çıkmaya başlayan, ümitle beklediğim oyun.

  - there is an optional hardcore mode, the character needs to drink water, ammo has weight, healing isn't instant etc. normal mode is more similar to fallout 3 gameplay.
  - vegas didn't get many nukes. more intact buildings, as well as desert vegetation. vegas itself is mostly intact.
  - the storyline is focused on the new california republic vs. caesar's legion vs. new vegas residents.
  - you are not a vault dweller but are given a pip-boy by someone who is one. you are a courier, left for dead and saved by a friendly robot.
  - there is a screenshot of a vault suit as well.
  - there is an assault rifle looking like the m4, as well as a new machine gun that shoots grenades.
  - there are special moves for melee weapons in vats – specifically a move for a golf club called “fore!” which seems to be a groin shot.
  - the hoover dam is in the game and is supplying electricity to the city.
  - there is a quest to rescue a ghoul from some super mutants. the ghoul can then become your companion
  - the geckos are back.
  - skills have a bigger effect on conversation choices. e.g. someone with a high explosives skill may be able to have a conversation about explosives where appropriate.
  - bartering is not just lower prices but negotiating for better rewards.
  - all dialogue options are shown to all players, regardless of whether you have the stats to succeed or not, though there's no punishment for failure.
  - there is a reputation system for each settlement like in fallout 2 in addition to karma.
  - followers can be managed through a context-sensitive menu, with orders like “follow”, “stay” or “attack”.
  - there are both dumb and intelligent super mutants, including the elite nightkin.
  - some super mutants look similar to the ones in fallout 3, while others are new. there is e.g. a female super mutant with a blonde 1950s style wig and heart-shaped glasses who apparently is one of their leaders.
  - screenshots include a guy with a beard and straw hat, a ghoul an ncr ranger.
  - the only picture of new vegas itself is concept art and not a screenshot.
  - some location screenshots include a huge model dinosaur advertising a hotel, some satellite dishes, an array of solar panels.
  - a character generation shot showing a “vigor machine” instead of the skill book.
  - ncr base is the mccarran airport, caesar's legion is based in the vegas strip, while super mutants are based in a place called black mountain. there is also a town called fremont and another called primm. a topless reuve is mentioned as being in the latter. area 51 also appears.
  - ncr ranger armor is similar to a brown combat armor with sleeves, there are concept arts of a ranger.
hesabın var mı? giriş yap