şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gerçekte yaptığınız şeylerin, aynı gün önceden rüyada yapılmış olması durumu. detaylı bilgi için http://mailbox.univie.ac.at/…rt2/falseawakening.htm
 • eğer kötü bir rüyanın ortasında yaşarsanız kabusun da kabusunu görmüş olursunuz. ne güzel uyandım diye sevinirsiniz ama genelde diğer uyuyan kişilerle konuşamadığınızı, hareket kabiliyetinizin hayvan gibi güçleştiğini, evde bir sürü oda ve şekillerin değişmesine rağmen bunun farkında olmamanız olasıdır. bir de bunun kabus biçiminde olmayanı, gündüz vakti kalkıp yarım kalan işlerinizi tamamladığınız ya da okula / e gittiğiniz türü de vardır. bu sefer de uyandığınızda "hassiktir şimdi bunları bir daha mı yapacağım" moduna girip hem zihinsel hem de fiziksel olarak yorulmanız mümkündür.
 • sabah erkenden kalkıp bitirmeniz gereken kısa ama çok önemli bir ödeviniz vardır. erkenden uyanırsınız, ödevi bitirir ve huzurlu bir şekilde tekrar uykuya dalarsınız. bir süre sonra, bu kez okula gitmek için gereken saatte tekrar uyanırsınız. içiniz rahattır çünkü ödevinizi tamamlamışsınızdır. kahvaltı eder ve evden çıkmak için hazırlanırsınız. bitirdiğiniz ödevi almak için odanıza döndüğünüzde, ödevin gece bırakıldığı şekilde, bitmemiş olduğunu görürsünüz, ne olduğunu anlayamazsınız ve bildiğiniz tüm küfürleri saydırırsınız. aslında hiç kalkıp o ödevi bitirmemişsinizdir. bu sadece bir rüyadan ibarettir. işte budur false awakening.
 • eğer fark edilirse çok canlı bir lucid dream'e giden kolay bir yoldur. fark etmeniz için yardımcı olabilecek birkaç husus, ışıkları açıp kapamayı denemek, odada değişiklik fark etmek, kocaman dijital ve deli gibi yanan kırmızı rakamlı saat alıp, onu okumayı çalışmak olarak sıralanabilir. mutlaka bu saydıklarımdan bir tanesinde fire verilir. bu yüzden dikkatli olmakta fayda var.
 • lucid dream olayı oldu bi kaç kez ama asıl böyle bir şey olsun çok istiyorum ben. düşününce büyü gibi bir şey yaa. vay mınaki deyip groundhog day triplerine girebilirsin. çok güzel olur bence.
 • ing. otel odasında küvette buzlar içinde uyanmak.
 • herkesin uyku sırasında yaşadığı, fakat reality check yapmadığı için fark edemediği durumdur. siz yatağınızı hissettiğiniz veya odayı gördüğünüz için uyandım dersiniz ama aslında zaten rüya içindesinizdir. bu yüzden bu uyanmalarda her defasında parmaklarınızla burnunuzu tıkarsanız rüyada olup olmadığınızı hemen anlayabilirsiniz. (rüyadayken nefes alabilirsiniz)
 • uyanırsınız. traş olup takım elbiseleri giyersiniz. hatta bazen işe bile gidersiniz. sonra "gerçek"ten tekrar uyanırsınız.

  ya da ertesi gün bir yere yolculuğa çıkacaksınız; kalktınız, eşyaları topladınız, giyindiniz yola çıktınız falan, birden gerçekten uyanırsınız.

  sık sık yaşayanların anksiyete kontrolünü düşünmelerinde fayda var.

  bir de geçen gün gerçekte karşılaşıp konuşmamın imkansız olduğu birini görüyordum rüyamda. yolda karşılaşmışız falan neyse. sen gerçek değilsin bu bir rüya diyorum. o da diyor ki; olur mu biraz önce rüya görüyordun zaten o rüyaydı. ben de diyorum ki olur öyle arada bak şimdi bundan uyanıp ona devam edicem. sonra hakkaten öyle oldu tabi ama onu gerçek olmadığına ikna edemedim.
 • gecenin bu saatinde ilgiyle ogrendigim hadise. muhtemelen 3-4 saat icinde uyuyacagim acaba boyle bir olaya denk gelirmiyim. gerci gelmeyi istemiyorum korktum suan acaba gercekten uyuyormuyum false muyum yoksa true mu bilemiyorum biri burnumu tikasin