şükela:  tümü | bugün
 • açılışını merhum nobel edebiyat ödülü sahibi ve besteci turgut özal'ın yaptığı galleria denen ilk shopping mall oluşumumuza bağlı eğlence mekanı.
  ilk açıldığında çoluk ve çocuk olarak götümüz düşmüştü, etkileşimli afterburnerlar, ilk bowling sahası, ilk air hockey, mnigolf hede hödö binlerce tüketimi zorunlu materyal içeriyordu.içinde bi de şarkı kaydedilen bi stüdyomsu vardı, çok skim bi yerdi ama tüm şarkıların sözleri vardı orda diyolardı o zamanlar(ve o zamanlar lyricsdomain hede hödö yoktu blue jean den kasardık)
  bi de quasar ın atası olan, laserium diye bi yer vardı, elinde bi silahla yanında tanımadığın bi çocuk robotları falan şişler çıkardın, ossuruk bi aktivite idi ama böğürerek ağlamıştım sanırım oynayabilmek için.şimdi migros olmuş galiba, un süt gibi bi skime derman olmayan şeyler satılır olmuş.özal minigolf sahasında ab flex satıldığını görse ne yapardı acaba?
 • fame city nin paralari pesin luplemek icin uydurdugu bi altin kart gumus kart kil kart tuy kart olayi da vardi. okulda cuzdandan para felan cikarirken goruncek yerlere konar hava atilirdi.
 • fedon un burada geçen bir videoklibi vardı, imeste paymu adlı rumca şarkısına(türkçesi:açsın halkım biliyorum dur).üstünde plastik/muşamba bi mont ziv ziv dolanırdı, verirdi kendini arcadelere.winners dont use drugs yazısı bile görünürdü arkasından.izlediğim en berbat kliplerden biridir.yaşlanmadım gençlerle birlikteyim teması işleniyor gibi gelir bana.
 • girişte 10 tane küçük ya da 5 tane büyük jeton almak zorunluydu. atarilerde 2 jeton türü için de yer vardı. bazı salaklar büyük jetonları harcarlardı.
  bir de jeton iade boşluklarında jeton bulabiliyordunuz. istanbula her gelişimde giderdik`.
 • define adasi diye bi bölümü vardi, ordaki top havuzuna atlamak ayri bi eglencesiydi cocuklugumun.
 • bir de fame cityde dogum gunu yapma furyasi vardi. parti salonunda salak salak $eylerle eglenir co$ardi cocuklar. sonra da cikip di$ari para dokerlerdi turlu turlu oyunlarda.
 • galleria ilk açıldığı zamanlarda babamın bizi eelendirmek bahanesiyle gidip eelendii ve bize her defasında oyuncak ayı kazandıı mekan
 • izmir hilton oteli ilk acildigi zaman altindaki alisveris merkezinin ikinci ve ucuncu katlarini kaplayan nacizane eglence merkezi. yukarida sayilan aktivitelerin hepsi burada da vardi. daha sonra sanirim fame city isletmesinin toptan gocmesi sonucu isim degistirerek varligini surdurdu. hatta sonra iki kez daha ismi degisti ancak icindeki coin oplar bile hala ayni helal olsun derim de baska bisey diyemem.
 • define adasına girince tırmanılan file gibi birşey vardı,onun tepesine kadar tırmanınca küçücük akılcığımla kendimi inanılmazı başarmış bir dişi maceraperest gibi hissederdim.zavallı annemler de üşenmeyip kadıköy'den oraya kadar götürürlerdi beni haftasonları.galleriada yepyeni bir olaydı tabii onlar için.ama bu saadet kısa sürdü,ben 5. sınıfa geçince kocaman oldum,define adasının girişinde boy ölçülen yerden geçememeye başladım.annemleri de pek sarmamıştı zaten dandik bir alışveriş merkezi uğruna ta ataköylere gitmek.o vakit biz de tüm istanbul'un kapıldığı galleria hevesine son verip,adam gibi evde geçirilen pazar günlerine geri dönmek zorunda kaldık.üzücüydü tabi ama o top havuzuna da çocuklar işiyordu zaten,napalım.