şükela:  tümü | bugün
  • bu harika parcanin klibi bana sait faik'ten su alintiyi animsatir: << (...) herkesin uyudugu saatlerde genc uykusuzlarin dansetmesi. gizli, metruk bir kir gazinosunda ve ay isiginda. bu bir saadettir. ne sakinim.>>
    neden mi? klipte belli bir zaman ve mekan disilik vardir; kiyafetlerin bir kismi 1940'lardan bir kismi 2000'lerdendir. mekan, bir disko ya da gece klubu gibi degildir; eskilerden kalma bir dans salonu gibi... ve sanki gunisigiyla ayisigi karisimi bir isikla aydinlatiliyor gibidir.
    ayrica bu klipte bizlere, "familiar bir feeling" veren birseyler vardir. klibin baslarinda, klipte rol alan moloko elemanlarinin birbirleriyle kucaklasmalari ve birbirlerine sarilmalari cok sicak ve ictendir. biraz da turk usuludur. edilen danslarin gereksiz derecede erotik olmamasi, insanlarin gercekten de uykudan kalkip da oraya gelmis birileri gibi "hulyali" gorunmeleri, vs...
    zaten parcanin kendisi de kategoriler disidir. ne disko ne pop ne rock...
    evet, bu klibi sait faik'in seyretmesini isterdim.
  • molokonun time is nowdan sonraki şahaser şarkısı. ayrıca videosu da ayrı bir şahaserdir.
  • enfes bir parça bu... baslar, vokal... her şeyi süper.
  • kolbasti diye bir seyin varoldugunu ogrendigimden beri klibini gulmeden izleyemedigim sarki.
  • kalabalık, curcunalı, hareketli şehirlere yakışan parçadır.

kulağınızda bu şarkı çalarken kalabalıkların arasında(n) sonsuzluğa doğru yürürsünüz..

tanıdık bir hissiyat arayarak...
  • o kadar güzel ki, neresinden tutup tanımlayabileceğimi bilemedim. bunca zamandır düşünüyorum hala doğru bir kelimeler zincirini oluşturamadım. o derece bi şarkı işte.
  • insanların birbirine çok güzel baktığı bir klibi olan şarkı..
  • kafanız karışıkken, onu özlerken, unutmaya çalıştığınız halde hiç bir ilerleme kaydedemediğiniz anlarda dinlerseniz daha da çok yaralayan şarkı.
  • yumuşacık ,dinlerken yormayan huzur veren bir şarkı

i saw, your face
    some place
    i felt this feeling before
    is it deja vu?
    do i somehow know you?
  • (bkz: northern soul)