• yapılan esprilerin tadını biraz anlayabilmeniz için en iyilerinden biri olan şu örneği veriyorum: dördüncü sezonun bir bölümünde lois aileye bir gazete göstermektedir bakın gazetede mansete cıkmısız diye ve sadece birkaç saniye görülen gazetede sadece iki tane okunabilen başlık vardır. bir tanesi griffin ailesiyle ilgili olan başlık, diğeri ise okumak için geri dönüp videoyu durdurmak zorunda kaldığınız başlık ki başlıkta yazan da şudur: dvd's paused for headline joke -- millions disappointed

edit: başka fark edenler de olmuş haliyle.
    http://www.eeggs.com/images/items/1523.full.jpg
  • --- spoiler ---

peter: e, buralarda eğlenmek için ne yaparsınız? özel tv' niz var mı?

vladimir putin: time warner var.

peter: hbo var mı?

vladimir putin: starz var.

peter: espn var mı?

vladimir putin: fox sports 1 var.

peter: hd yayın mı?

vladimir putin: söylediğin her şeyin, bir kalite düşüğünü söylerim.

peter: simpsonlar var mı?

vladimir putin: family guy var.

peter: kendi kazdığım kuyuya düştüm.

--- spoiler ---
  • en efsane bölümlerinden birisi; stewie'nin, odasında brian'a susie isimli bestesini dinlettiği bölümdür.

stewie griffin: well i've still gotta do a little work on it.
    brian griffin: what's it called?
    stewie griffin: "susie"
    brian griffin: wow a song named after a girl. there aren't a million of those already.
    stewie griffin: name twenty!
    brian griffin: rosanna, roxanne, michelle, alison, sarah, angie, brandy, mandy, gloria, cecilia, maggie may, jessica, nancy, barbara ann, billie jean, layla, lola, polly, helena, jenny from the block.
    stewie griffin: ...name six more!
    brian griffin: sherry, laura, wendy, maria, peggy sue, minnie the moocher.
    stewie griffin: ...name five more!
    brian griffin: tracy, jean, jane, mary ann, eleanor rigby.
    stewie griffin: go fuck yourself!
  • hassiktir, 2 yaşında veletin konuşan köpeğiyle kendi icat ettiği zaman makinesindeki hatadan dolayı zamanın akış yönünü değiştirdiği bölüm gerçekten mantık hataları ile dolu olmuş.

edit: iş bu entry çok saçma duruyor olsa dahi aslen öyle değildi.
  • peter'ın yaptığı "sıçan göt" taklidiyle yarıp geçirmiştir. yalnız denedim beceremedim, göründüğü kadar kolay değilmiş;
    http://i.imgur.com/xs0vs.gif
  • carter pewterschmidt'i senelerden beri tam anımsayamadığım birine benzetiyordum ama sonunda buldum! şark bülbülü'nde cemal ağa'yı oynayan yavuz karakaş'a benzetiyormuşum. bu da böyle bi anı işte...

yavuz karakaş

carter pewterschmidt
  • bu adamlar genius abicim. artık buna eminim.

son sezon ep13'te öyle bir espri vardı ki.

pedofil operasında, sunucunun "we are proud to present mozart's "the magic flute" in a minor" demesi ve bir sürü yaşlının alkışlaması.

işte linki

nolur nolmaz diye de açıklaması: biliyorsunuz ki klasik eserlerden sonra genelde eserin tonu belirtilir. yani bu örnekte a minor, mozart'ın sihirli flütünün la minör tonunda olduğunu gösteriyor. fakat bir yandan da, minor'un reşit olmayan çoluk çocuk anlamı var ki, "magic flute in a minor" nası bir pun yaratmak için kullanılmış anlıyorsunuz. ve sonra çılgınca alkışlayan yaşlılar falan.

allahım bayılıyorum bu diziye. inşallah yüzyıllarca sürer de izleriz.
  • --- spoiler ---

- bay griffin göbek bağını siz kesmek ister miydiniz ?
    - pekala o göbek bağı değildi, artık bir kızınız var.
    --- spoiler ---
  • tek kelimeyle muhteşem bir tv dizisi... küçük stewie koruyucu aileye verilir ve evdeki çeşitli ırklardan kardeşlerini gördüğü anda muhteşem espriyi patlatır... bölüm sonuna doğru da hepsini kolayca birbirine düşürüverir tabi...

"dear god, i've been adopted by a benetton ad."
  • hayatimda gordugum en ba$arili high tribini, kiss'li bolumde stewie ve brian'a yaptirmi$ cizgi film. aslinda izlemek lazim ama:

stewie: i think the only reason we die is--
    brian: dude, dude, i know what you're gonna say. and i am so completely--
    stewie: wait, wait, wait! shh-shh-shh. the only reason we die is .... because we accept it .... as an inevitability.

kahkaha attim sorun ya$adim.
hesabın var mı? giriş yap