şükela:  tümü | bugün
 • sözlüğün futbollu klonu olarak da tanımlanabilir.
 • (bkz: sporsozluk)*
 • "serbes vurus" adında bir başlığın da bulunduğu sözlüktür. entry'sinde bkz olarak "firikik" verilmiş. alakalı olabilir adı altında "serbest vurus" başlığı verilmiş. ilginç olan şu ki, "serbes vurus" saçmalığını düzeltmek için açılan "serbest vurus" başlığına yazılan entry'de yapılan dilbilgisi hataları daha vahim.
 • şöyle ismini duyunca bir göz attığım fakat başlıkların neredeyse yarısının eskişehirspor'la ilgili olmasından dolayı pek beğenmediğim sözlük. bide default tema renkleri * çok kötü lan, adamda ne retina kalır ne göz. *
 • ekşi sözlüğün son zamanlarındaki halini özetleyen, olması gereken yeni adı.

  sadece ana başlıklarla kalsa asla sorun etmem. herkesin bu platformu eşit kullanma hakkı var derim ama maçtaki her detaya ya da olaya başlık açması tamamen kirlilik yaratıyor. çünkü kimse umursamıyor diğerlerinin ne dediğini. ana başlığın altına yazsa kaybolacak olan entrysine başlık açarak kirliliğe yol açıyor.

  diyelim başlık açması haklı yazarın, beyin fırtınası
  yaratacak bir konuya değindi. diğer girilen entryler tamamen abuk subuk. ağla yazan var bir sürü örneğin... aynı yönde giden araç şöforlerinin seyir halindeyken el kol hareketleriyle tartışmalarına benziyor bu yaptıkları. hem de yazarak yapıyorlar bunu, inanılır gibi değil.

  sözlüğün bu alım politikası sayesinde yazar yapılmış olabilirim. insanlara, sözlüğe çok fazla değer katamayabilirim ama saygı duyuyorum ve özen göstermeye gayret ediyorum sözlüğe ve insanlara.

  eski haliyle sözlük, ciddi etkiler yaratacak kadar kuvvetli bir etmen olabilir ama dengeye ihtiyaç var. bu kadarı çok fazla değil mi?

  elime bir kağıt parçası alıp şu entryimi kağıda yazsam ve sokağa atsam daha kıymetli olur gibi geliyor artık...