şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: zeynep çetinel)

"kendimi evde bıraktım" albümünden sonra bir de "essay yerine bunu verseydim" diye ep yayınlamış. dikkatli dinlerseniz trafik seslerini duyabilirsiniz.

https://soundcloud.com/fanikedi
  • fanikedi'yi keşfetmek age of'ta relic bulmak gibi. sakin, keyifli, huzurlu müzik yapıyor. daha çok yapsa.
  • bu hatunu bir vegan festte dinlemiştim ilk, ister istemez dikkatimi çekmişti. yaptığı müzik tarzından pek hazzetmesem de sözlerini oldukça romantik bulmuştum.

yanlış hatırlamıyorsam bozuk paralarla ilgiliydi. istersen al bütün hepsi senin olsun falan şeklinde gidiyordu. çok hoş.

bir de sanırım kendisi mimarlık ya da benzer bir disiplinden öğrenci. başarılar dilerim.

edit: bir bakındım hızlıca, kendisinin proje 5 isimli şarkısı imiş. bozuk paralar değilmiş olay. ama gene de romantik tabi.
  • amerikan folk/indie gruplarda çok sık duyduğumuz o vokal tarzı türkçede de olabiliyormuş. sözleri sevdim dinleniyor , bir iki iyi müzisyelne bir aray gelse epey iyi işler de çıkabilir.
  • ilk duyduğumda bana juno'nun müziklerini hatırlatmış müzisyen.

hayır adlı parçasında geçen şu dizelerde kendimi gördüm; güldürdü:

-akşam beşiktaş'a geliyor musun?
    -tabii ki de gelmiyoruuum. dı rı rım rım. tabii ki de gelmiyoruuum...

kendi mottom için:
    (bkz: söz vermeyeyim ama muhtemelen gelmem)
  • kendisini severek dinliyorum.

bir yaz sabahı, yarı uyanıkken şarkılarını açmış ve hafif esen rüzgarda tekrar uyuyakalmıştım. ne kadar olaysız bir anı olsa da, o huzur hala kafamın içinde döner durur.

günün birinde onu bulacakmışım gibi hissediyorum sayesinde...
  • ne türde müzik yaptığını kendi de bilmeyen bir müzisyen. son albümü “biraz ciddi olsan”ı geçtiğimiz aralık ayı table records’tan yayımladı. 2016’dan beri ara sıra konserler veriyor.