şükela:  tümü | bugün
 • simdiye kadar cektigi tum filmleri yavas cekim sahneler kullanarak sonlandirmasiyla taninan wes anderson un hala produksiyon asamasinda olan yeni animasyon filmi. amerika da 2006 yili icinde gosterime girmesi bekleniyor. filmin senaryosu noah baumbach a ait.

  tavuklarini kurnaz bir tilkiyle paylasmaktan yorulan kizgin ciftcilerin, tilki ve ailesinden kurtulmak icin debelenmeleri gibi bir seyrusefere sahip...*
 • roald dahl'in ayni isimli kitabindan uyarlanmis olan animasyon.
 • the life aquatic with steve zissou'daki su alti animasyonlarinin yaraticisi henry selick'in parmagi olucak produksyon. life aquaticteki su alti sekanslari dusunulunce, uzun metrajli bir animasyon filmi cok heyecan verici gelyor. beklemedeyiz.....
 • imdb'de halen pre-production olarak gozukmektedir.

  su an cekilmekte olan bir baska w.a. filmi icin;
  (bkz: the darjeeling limited)
 • basrollerini cate blanchett ve george clooney'nin seslendirecegi animasyon. ek olarak wes anderson filmlerinin kadrolu oyuncusu bill murray'nin de yine bir sekilde bu projede de yer almasi muhtemel.
 • wes anderson'un 2009de gösterime girmesi beklenen ilk stop motion animasyon denemesi olan film. seslendirme kadrosu oyuncu kadrosu gibi efsane, standart kadrosundan bill murray, jason schwartzman, angelica huston'un yanında george clooney ve cate blanchett de olacakmış, meryl streep'in de olacağı söyleniyor ki helecanla beklemekteyiz. tabi soundtrack'ten de beklentilerimiz yüksek, jarvis cocker şimdiden birkaç şarkı yapmış film için..
 • fragmanından anlaşıldığı üzere buram buram wes anderson kokan bir film. bu film anderson'ın diğer filmlerini de geride bırakabilir. belki. zira animasyon oldugundan kelli, tum komuta anderson'da. bakalım anderson bu sefer neylemis. filmin soundtrack'i de 3 kasimda piyasaya cikiyormus, merakla, hezeyanla bekliyoruz.
 • ben animasyon sevmem, cocuk filmi de sevmem. bu olmus, hem de cok guzel olmus. george clooney mr. fox u gayet iyi seslendirmis ama meryl streep ve jason schwartzman resmen dokturmus. an education ve fantastic mr. foxu burdan senenin simdiye kadarki en iyi iki filmi ilan ediyorum. ask filmi istiyosaniz 500 days of summeri falan bosverin an educationa yonelin. broken embracesi de izleyip geliyorum.
 • --- spoiler ---

  porsuk kylie karakterine hasta olduğum film. dahl'ın hikayesi zaten muhteşem, üstüne çok güzel bir animasyon yapılmış ve wes anderson kalitesini ortaya koymuş. güzel olmuş.

  --- spoiler ---
 • bildiğimiz, tanıdığımız wes anderson'ın bildiğimiz, tanıdığımız kıvamda bir filmi. renkler, müzik*, hikaye... hepsi bu filmin anderson'ın elinden çıktığını bağıra çağıra afişe ediyor. ancak beni bu filmde mutlu eden, bana keyif veren tek bir sahne vardı.

  --- spoiler ---

  bu sahne, fox ile eşinin kanalizasyonda "bana 12 yıl önce hırsızlık yapmayacağına dair söz vermiştin" sahnesi değil. fox'un bir kurt gördüğü, ona ingilizce, latince ve ardından fransızca seslendiği, gözünden tek bir göz yaşının aktığı sahne. çünkü yine hayal ile gerçek arasındaki, varlığından sual olunan bir 'şey' başkahramanın karşısına çıkıyor. tıpkı jaguar köpekbalığı* gibi... işte o anda, bir masal gibi olan ama gerçek dünyanın yansıması olan film, gerçek anlamda büyülü, masalsı bir atmosfere bürünüyor.

  --- spoiler ---