şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kendine has 'zenci gırtlağı'yla blues icra eden müzisyen. babası da geleneksel afrika müzikleriyle ilgilenen bir adammış, kendisi 2000 yılında geçirdiği kaza nedeniyle 4 hafta boyunca komada kalmıştır.

yaşamış olduğu sıkıntılardan sonra daha da güçlenerek sanatını sürdürmektedir.

npr music performansı
  • an honest man şarkısı çok iyi olan şarkıcı.
  • (bkz: spotify) sayesinde bir süre önce keşfettiğim ve tam olarak dinlemek istediğim müziğin yaratıcısı olan şahane müzisyen. kendisi muhteşem bir sese, şarkılarıysa muhteşem ritimlere sahip.

(bkz: the last days of oakland) ismiyle 2016'da çıkardığı albümünün her bir parçası ayrı güzel. (bkz: lost in a crowd)'ı ilk dinlediğimde dumura uğramıştım. sesini gerektiğinde gürül gürül, gerektiğindeyse mırıl mırıl kullanıyor; beni delirtiyor, sürprizli şeyler yapıveriyor.

(bkz: the worst)'le yükseltiyor, (bkz: rant rushmore)'la sakinleştiriyor, (bkz: an honest man)'le düşüncelere gark ediyor, (bkz: scary woman)'la neşeleri yerine getiriyor. cânım (bkz: blues)'cuğumun cânım icracısı.
  • şarkısı radyo eksen'de çalınınca mesaj atıp teşekkür eden mütevazi şarkıcı.
  • canlı performanslarında sesinin çeşit çeşit rengi, tonu kulağı 'şimdi bu tip sesi nereye gönderelim?' diye şaşırtırken stüdyo kaydı sesindeki gökkuşağını yutan hortum gibidir. sahnede devleşirken stüdyoda çekmiş kazak gibi küçülen üç beş şarkıcıdan biridir bu bağrı yanık siyahi kardeşimiz. yirim.