şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "ev-iş arası vergisi" alsın yüsyüce devletimiz.

  misal; ev ile iş arası kaç km?
  2 km.
  işten çıktın,yürüyerek gitsen yarım saat sonra evdesin. ooo, beyimizdeki konfora bak! e bu konforun bi bedeli olmasın mı? bi sakal atmayacak mı yani vatandaş?
  yıllık 3-5 bişeyler peşin olarak ilk maaşından kesilsin.

  km arttığında, dolayısıyla "konforun kalitesi azaldığında" alınan vergide o oranda azalacak. adilane şekilde sikm..yani vergi toplamak gerek.

  (bkz: vergi kutsaldır)
 • bence web sitelerindeki reklamlara yapılan her tıklama için vergi almalılar. sonuçta ticari bir işlem dönüyor reklama tıklayınca. adsense'ten kazanılan paraları düşününce devletimiz için ne kadar büyük bir kayıp olacağı görülecektir.
 • durun akıl vermeyin. yazdığınız fantastik örnekler gerçeğe dönüşüyor. zaten ödediklerimizin bundan farkı yok.

  benim de aklıma bir vergi çeşidi geldi. hayatta kalma vergisi. her ay hayatta olup olmadığın sorgulanacak ve yaşadığın gün sayısı bölü 1000 şeklinde tl bazında vergi ödeyeceksin. mesela ben 10000 gün yaşamışım. 10 tl ödeyeceğim. sistem sorguluyor, bakıyor adam ölmüş. hemen vergiden düşürüyor. ama ödenmemiş hayatta kalma vergi borcu varsa borç varislere devir olacak. bence güzel kaynak.
 • (bkz: temiz hava vergisi)

  millet istanbullarda ağzını eksoza dayamış gibi hayat sürsün, öbürü yaylada oksijenden kafayı bulsun. yok öyle!!! havanın temizliğiyle ödenecek vergi doğru orantılı olacak.
 • ekmeğin kdv'sini beyaz ekmek sağlıksız halkımızı korumak istiyoruz, aynı zamanda israfı önlemek istiyoruz diyerek %18' çıkarabilirler, sonra tepki görünce %8'e düşürüp hadi yine iyisiniz %8'e düşürdük diyerek de tüm itirzları savuşturabilirler.
 • (bkz: başına iş gelmeme vergisi)

  kapsamı tecavüz,gasp,hırsızlık,ağır yaralanma ile sınırlı olacaktır. bunlardan biri başına gelmemiş tertemiz yaşıyorsun, e müsade et bunun da bi bedeli olsun.