• -fantom abi arkadaşlar tedaş'tan gemiş, arkadakiler de gelir idaresinden
    -hayırdır gençler?
    -buyrun fantom bey elektirk faturası. bu da tüketim vergisi bildirim formu
    -evladım hasta mısınız? ormanlık yerde, toprağın çamurun içinde...
    -on kaplan gücüne istinaden harcanan enerjiyi faturaya ve vergiye bağladık
    -hafız sen olayı yanlış anlamışsın. takriben 20 yıldır bu ormanda göt büyütüyorum bırak kaplanı, kediyi gerektirecek hadise çıkmadı
    -üretim var tüketim yok yani?
    -e yani
    -o zaman milli israf var, işlem başlatalım
    -ananı avradını...
  • dik süpürgesinden uzak durulması gereken yerli markadır. dik süpürgenin motoru çok iyi ama plastik aksamı berbat, 2 ay içerisinde kırılıp elinizde aklıyor. ucuz diye atlayıp alırsanız, parçaları nereden bulabileceğinize şimdiden bakın. önce çeken ön kısmı kırılıyor, sonra plastikten yapılan uzun tutma kolu kırılıyor. firmaya eposta attım, geri bile dönmediler. vestel, arzum, sinbo, fantom aynı kategoride üretim yapan markalar.
  • f-4 'ün çağrı adı.
  • bir cizgi kahramandir bu fantom.
    on cizgi kaplan gucundedir.
  • herhangi bir nedenden dolayı çeşitli uzuvlarını kaybetmiş kişiler,sanki o uzuvu hala yerindeymiş gibi bir hisse kapılırlar.burada söz konusu hadiseye de fantom adı verilir.bir örnek vermek gerekirse,ayağını kaybetmiş bir kimsenin bu olaydan çok sonraları bile daha önce yaşamış olduğu tırnak batmasının verdiği acıyı halen hissediyor olmasıdır.(kaynak: karısını şapka sanan adam)
  • hayalet, goruntu
  • roland'in yeni synthesizer'i. ucak mi kullaniyosun, muzik mi yapiyosun belli degil arkadas...
  • tıbbi cihazları test etmek için kullanılan yapay organlardır. örneğin bir ventilatörü test etmek istiyoruz bunlar için üretilmiş özel fantom balonları vardır, yok bulamadıysanız bir ameliyathane eldivenini alın ve cihaza takın. cihaz bunu bir hastanın akciğeri gibi şişirip söndüredursun. siz de cihazın fonksiyonlarını test edin. örneğin görüntülemede tomografi ve röntgen için qa-su fantomları vardır(qa=quality assurance). ha bulamadınız o vakit alın bir balonun içine su doldurun ve onun tomografisini çekin. en azından çözünürlüğü test edemeseniz de haunsfield unit değerini test etmiş olursunuz.
  • bugün aldığım dikey süpürge. fantom carbon diye geçiyor 500w gücünde ve 170 lira fiyatı ile fiyat performans oranında baya iyi. plastik malzemesi biraz da dik gibi. dikkatli kullanmak gerekir ama kablosu gerçekten çok ucuz ve çekiş gücü gayet yeterli. üzerinde de türk malı yazıyor.
hesabın var mı? giriş yap