şükela:  tümü | bugün
 • farcry 3'ün expansion'ı. tamamen yeni bir oyun da denebilir.

  herhalde firmanın en cesur hareketi olabilir. ronald reagen dönemi bilim kurgularına atıfta bulunan abartılı b filmi tipi görselleri, o dönemin neon ışıklarını yansıtan müzikleri ve ucuz görselleri ile herhalde uzun zamandır beni en çok heyecanlandıran oyun oldu far cry 3.

  beni fazla yorduğu ve dandik holywood tipi kahramanlıklara katlanamadığım için uzun zamandır fps oynayamıyordum fakat bu oyunu kesinlikle oynayacağım.

  şöyle de müthiş bir sitesi var: http://fc3blooddragon.uk.ubi.com/

  bunu seven bunları da sevdi

  (bkz: drive)
  (bkz: enter the void)
  (bkz: beyond the black rainbow)
  (bkz: hotline miami)

  edit: internetteki ve türk sitelerindeki alt ve kült kültürlerden anlamayan ergenler biz ada istiyoruz silah istiyoruz diye söylenmeye başlamışlar bile. bu bile oyun yapımcılarının bu cesur hareketini sevmeye itti beni.
 • an itibariyle çıkışından neredeyse 1 ay önce ortamlara düşmüş. oyun değil, deneysel bi çalışma gibi duruyor resmen. bakalım nasımış.
 • az önce bitirdiğim acayip troll oyun.

  --- spoiler ---

  - to look around, look around.
  ..
  - imma firin ma lazor!

  --- spoiler ---
 • deli manyak, hatta manyak ötesi bir soundtrack'a sahip. oyunu daha oynamadım ama şarkıları loopa aldım tekrar tekrar dinliyorum.
  kendimi terminator 1 döneminde hissettim şu şarkılar sayesinde.
 • --- spoiler ---

  demin bitirdigim, bir sidequest'inde ninja kaplumbagalarini oldurebileceginiz inanilmaz zevkli oyun.*

  --- spoiler ---
 • oyun motoru ve oynanış dışında sanıyorum far cry 3'le hiçbir alakası olmayan özgün bir çalışma.

  3 dakikadır oynuyorum, terminator'e zaten kör göze parmak şekilde göndermeler var. bir de robocop'a ince bir gönderme yaptılar bayıldım. öyle ki sadece filmi izleyen anlayamaz. filmin afişini görmesi ya da fragmanı izlemesi falan lazım.

  --- spoiler ---

  part man, part machine, all cop!

  --- spoiler ---

  ayrıca sadece müzikleri için bile oynanır.
 • trial versiyonunu oynadıktan sonra salyalarım aka aka psn'den full game unlock'unu satın aldığım oyundur. shotgun'nımızın adı galleria 1991 (bkz: terminator 2) daha ne isterim lan! hele o soundtrack yok mu? aman allahım!
  hatta şöyle bir edit gireyim: bu oyunu oynarken nostaljinin o nahoş tadını iliklerinde hisseden liseli değildir.
 • sizi little richard - long tall sally şarkısıyla helikopter tepesinden çılgınca ateş açabileceğiniz bir introyla karşılayan sıradışı , deli ürünü bir oyundur . özellikle soundtrackleri ciddi gaza getiren bir oyun olmuş , başından sonuna da alaycı bir ifade var oyun repliklerinde . farklı olmasından dolayı hiçbir oyunla kıyaslayamadım ama beni eskilere götürdü nostalji yaşattı , merak edenler için denemenin vakit kaybettirmeyeceği kadar da basit bir yapısı var , tavsiye edilir . şuana kadar geldiğim noktada filmlere müthiş göndermeler var ve adama kahkaha attırıyor , gerçekten zeka ürünü bir fps olmuş blood dragon.
 • kendini gamer addeden herkesin oynaması gereken ama özellikle 80 kuşağını yaşamış neslin kesinlikle kaçırmaması gereken muhteşem oyun.
 • müthiş bi 80'ler action/sci-fi parodisi olmuş. eğlenceli, komik, sarkastik hatta bazı yerlerde trollümsü olmuş :))

  far cry 3'nin oyun motoru üzerine ada küçültülüp, aynı oynanışla böyle değişik eğlenceli bi şey yapmışlar onun dışında far cry 3'le alakası yok.

  oyuniçi diyaloglardan ve loading screenlerden bazı alıntılar;

  diyaloglar;

  --- spoiler ---

  rex: no doc .no way. i swore an oath to a special lady.
  doc: your wife?
  rex: no. lady liberty. she taught me that... winners don't use drugs.(arka planda abd bayrağı ve üstünde fuck yazan, üstü boyanmış, kirlenmiş özgürlük heykeli ahahahaaah (bkz: winners don't use drugs).

  ***

  video games are proven coping mechanism, like any hobby. they've been shown to improve hand-eye coordination, problem solving, social interaction and self confidence. and no studies have managed to prove a correlation between video games and violence. frankly, anyone who thinks games are bad for you is a fucking idiot.

  ***

  fuck stands for: failing to understand our capacity for kindness. it's an acronym. though i suppose this isn't a game anymore, is it?

  ***
  a reminder to all personnel to wash their hands after using the bathroom. when you shake hands with someone, it's like they're shaking hands with everyone you've ever known. including your mother. and you wouldn't want anyone touching your mother, would you? please wash your hands.

  --- spoiler ---

  loading screenlerden;

  --- spoiler ---

  play the game your way. in your underway, naked, clothed...we're open world that way.

  ***

  c400 is like c4, but with two zeroes.

  ***
  attachments are like strap-ons for guns. buy them at the store... the attachments...

  ***
  enemies can knock you over. they're dicks like that.

  ***
  taking too much damage? stop getting shot, okay ? i swear, it's like talking to a monkey.

  --- spoiler ---

  ayrıca;

  --- spoiler ---

  piksel piksel sevişme sahnesi bana dos zamanlarından strip pokeri hatırlattı ahah

  --- spoiler ---

hesabın var mı? giriş yap