şükela:  tümü | bugün
 • himalayalar'da geçeceği ve fil sürmemize imkan sağlayacağı yönünde haberler olan oyun.
 • oyun sistemi far cry 3' e çok benzeyecek olan oyun. bu fillere binme işi ilginçmiş. yeni oyunda vaas olacağımıza dair dedikodular var. 04.04.14' ü bekleyin bu tarihte oyunun resmi duyurusu yapılacak diye tahmin ediyoruz.
 • fps türünün sürekli aksiyon zorunluluğu yüzünden hiç bir zaman bir skyrim kafası yaşatmayacağını bilsem de karlı dağlarda open world dolaşmaya imkan vereceğine inancımın tam olduğu oyun.

  (bkz: definition of insanity)
 • daha önceden söylentileri sızdığı gibi himalayalarda geçecek ve 18 kasım' da pc, ps3, ps4, xbox 360 ve xbox one platformları için çıkış yapacak:

  http://blog.ubi.com/far-cry-4-release-date-kyrat/
  http://www.neogaf.com/…orum/showthread.php?t=819511

  cross-gen olduğuna göre muhtemelen far cry 3 ile aynı motoru kullanacak ve 1 ay sonraki e3' de detaylı bilgilerini ve videolarını göreceğiz. çıkışına bu kadar az vakit kalmış bir oyunun daha yeni ortaya çıkmış olması oyunun öyle çok büyük bütçeli ve uzun süre üzerinde çalışılmış bir oyun olmadığı ve far cry 3' ün başarısının ekmeğini yemeyi amaçlayan bir oyun olduğu izlenimini veriyor. ama far cry 3' ün hem motorunun, hem de bütün oyun dinamiklerinin ne kadar iyi olduğu düşünülürse bu oyunun da ne olursa olsun her türlü giderinin olacağı sonucuna ulaşılabilir.
 • xbox 360, xbox one, playstation 3, playstation 4 ve pc için 18 kasım‘da çıkışını gerçekleştirecek oyun.

  link
 • far cry 3'ten sonra beklentilerin tavan yapmasına neden olmuş far cry serisi. henüz oyun dünyasına yeni adım atmış birisi olarak far cry 3'ü nasıl göğsüme bağrıma bastıysam bunu da basarım diye düşünüyorum. all hail the far cry!
 • heyecanlandıran oyun. 3. oyundan farklı olarak;

  - yapay zekanın bizi daha fazla yormasını isterim.birde çatışmalar daha gerçekçi bir havada olmalı öyle 15 kişi arasında mermi manyağı olup tek aşıyla işi çözmek oyunun gerçekçi havasını zedeleyen bir unsur. keza aynı şekilde bir timsahla boğuşmamız yada bir ayıyla karşılaşmamız daha gerilimli olmalı. örnek vermek gerekirse timsah bizi tek hamlede ikiye katlayabilmeli, bacağımızı koparabilmeli. köpek balığıyla karşılaşıyoruz hiçbişey olmamış gibi geliyor çarpıp geri gidiyor. gerçekte olsa nolurdu hepimiz biliyoruz.

  - karakterimizin oyuna daha iyi adapte edilmesinden yanayım. öyle adaya gelip 2. günden ramboya dönüşmek tuhaf olabiliyor. farklı açıdan bakıldığında, oyunu bitirseniz bile, yüzlerce adam öldürmüş hayvan deşmiş elemanımız hala hayvan derisi yüzerken midesinin bulandığını belirten sesler çıkartıp kelimeler sarfedebiliyor. bu gibi ufak ayrıntılara dikkat edilmeli diye düşünüyorum.

  - senaryoyu bir şekilde 3. oyunla bağlamalarını istiyorum. bu zaten efsane olan 3. oyunu oyuncuların gözünde dahada efsaneleştirecektir.

  --- spoiler ---

  mesela adadan arkadaşlarımızla kaçarken hint okyanusu kenarlarında himalayalara yakın bir yerde bir fırtına çıkabilir ve mürettabat ölebilir ama tekneye gizlice girmiş olan vaas(evet kalbimde yaşıyor) sağ kurtulmuş olabilir sağ kurtulmuştur ama hafızasını kaybetmiştir. sonra ana elemanımızla brlikte iyi rolde düşmanı alt etmeye çalışırız sonra geçmişi hatırladıkça içindeki psikopatlık açığa çıkar ve diktatörü devirip yerine geçmeyi planlar. sonra oyun boyunca en iyi dostumuz olan vaas ile bir boss dövüşü yaparız birkez daha gibi gibi...
  --- spoiler ---

  umarım ubifos son ac oyunlarında yaptığı gibi serinin eski oyunlarını mumla arattıracak bir oyunla karşımıza çıkmaz. far cry şu anda senaryo tabanlı fps lerde zirveye oynayan bir oyun gözümde.
 • bakalım üçüncü oyun beklentilerimi karşılamıştı bu oyunu da alıp oynayacağız. ana düşmanımız bu arkadaş olacağı söyleniliyor.
  http://oyster.ignimgs.com/…4/05/farcry4-610x610.jpg
 • oyunun ilk 5 dakikası: http://www.youtube.com/…8jix8bjm5dzu41lyhpsyta&hd=1

  ubisoft' ta bu villain yaratma işine kim bakıyosa sağlam bi ikramiyeyi hakediyor gerçekten. vaas gibi mükemmel bi karakterden sonra yine o seviyede başka bi manyak yaratmışlar. elemanın troy baker tarafından seslendirilmesi de cabası.

  bu da oyunun daha ileri bi kısmından coop yapısını da gösteren oynanış videosu: http://www.youtube.com/watch?v=njn7rk6olem
 • grafiksel açıdan far cry 3'ün bir tık ilerisine geçilmiş gibi.

  bu arada yeni manyağımızın vaas kadar sempatik olmayacağını düşünüyorum.