şükela:  tümü | bugün
  • far cry 3 ve 4'ten sonra gittikçe büyüyen ubisoft'un yeni oyunudur.
    4. oyunun 3.oyuna ek paket olabilme ihtimali ile bu oyunun nasıl olacağı da şimdiden merak konusu olmuştur.
  • harbi harbi taşlar ve sopalarla oynanacaktır.
  • far cry serinin yeni halkasının vahşi batıda geçeceği söylenen ubisoft oyunu. iddialar tutarlı gibi geldi bana eğer oyun vahşi batıya uyarlanırsa far cry'ın alıştığımız oynanış ve atmosferine nasıl uyarlayacaklarını cidden merak ediyorum.
  • çıkarsa iyi olur hikayesi de iyi olur diye düşünüyorum ama seri ilerledikçe sistem gereksinimleri de fazlalaşır pc si iyi olan alsın çıkınca
  • yanma efektini söndürme 3. oyunla aynı olacaktır.

(3-4-primal da aynıydı). primal da aynı efekti görür görmez sildim. herşeyi aynı yapacaksanız blood dragon gibi yapın. yeni oyun olarak adlandırıp 60 dolar artı dlc derseniz size bi cevabım var.

(bkz: hasiktir diyorum)
  • vaas gibi bi karakter koysalar da oyunun zevki çıksa. fc4 neydi allah aşkına pembe takımlı dingil. vaas gibi ceysın ceysın ceysın demedikten sonra on numara grafikte olsa bi eksiklik oluyor arıyoruz seni reyiz üşüyoruz...
  • 4 tane teaser'ı yayınlanan oyun.

https://www.youtube.com/user/ubisoftgb/videos
  • önceki oyunların aksine geliştirilirken cryengine kullanılan devam oyunu. bu sefer klasik ubisoft downgradelerini görmeyeceğiz gibi.

4 yıl sonra gelen düzeltme: dunia engine kullanıldı. cryengine kullanıldığını neremden uydurmuşum bilemedim. belki dunia engine'in ilk far cry'dan sonra crytek'ten cryengine'in lisanslanması ile geliştirilmeye başlanması ile ilgili çeviri hatası yapan haber editörüne sazan gibi atlamış olabilirim. editi olur öyle şeyler diyerek noktalayayım.
  • heyecan verici 4 adet teaser videosu yayımlanan oyun.

western konsepti üzerine kurulacağı neredeyse kesinleşmiş gibiydi. teaser'lardan anladığımız kadarıyla vahşi batıda geçeceği söylenebilir.

ayrıca teaser'ların bitimi ile çalan kısa müzik, oyunun müziklerinin country rock tarzında olacağının göstergesi. önceki oyunlarda oyunun geçtiği bölgelerin yerel müziklerini dinliyorduk ve bu bazen sinir bozucu olabiliyordu. uyuz ediyordu bir süre sonra... bu oyun ile birlikte tertemiz blues esintili rock müzik dinleyeceğiz.

son çıkan 3 oyun hep birbirinin benzeri konsept ve iç dinamikler üzerine kuruluydu. hoş, yine aynını yapsalar oynarım ama biraz farklılık artık şart oldu. umarım daha farklı bir iş çıkartırlar karşımıza.

soundtrack önerim: jimi hendrix - all along the watchtower. koyun lan bu şarkıyı.
  • hayal kırıklığı olmamasını umduğum far cry serisinin çıkacak oyunu.
    fragman yayınlanmış, manzara ve ortamlar gerçekten çok hoşuma gitti. cry engine kullanılıyor sanırım, motor cry tek tarafından sürekli geliştiriliyor ve ortaya daha da güzel işler çıkarmaya yardımcı oluyor ilerledikçe. umuyorum grafikleri kasıp da oyunun hikayesini falan yarım yamalak bırakmazlar. zira far cry serisi diğer oyunlardaki gibi belli bir hikayeyi takip eden, geleceğini veya geçmişini oyunculara anlatan bir seri değil bu yüzden hikayede hep bir kopukluk yaşanıyor. en azından bütün bir hikaye kurgulanamasa da oyunun hikayesi sürükleyici olsun, bölük pörçük olmasın.
    bakalım benim gözümde en iyi oyun 3. oldu çünkü vaas abi, favori kötü karakterlerim arasında ilk onda yer alıyor. bu oyun da benim için 3. kadar güzel olacak mı bekliyorum dört gözle...