şükela:  tümü | bugün
  • far cry 3 ve 4'ten sonra gittikçe büyüyen ubisoft'un yeni oyunudur.
    4. oyunun 3.oyuna ek paket olabilme ihtimali ile bu oyunun nasıl olacağı da şimdiden merak konusu olmuştur.
  • ubisoft'un gizli gizli yaptigi anketlerde "nasil bir dunyada gecsin istersiniz?" sorusunu sorup, siklara

"dinazorlar falan"
    "uzay sci-fi"
    "60's vietnam"
    "vampires"

...

gibi secenekleri koydugu oyun.

2016-2018 arasi gelmesi bekleniyor.
  • harbi harbi taşlar ve sopalarla oynanacaktır.
  • far cry serinin yeni halkasının vahşi batıda geçeceği söylenen ubisoft oyunu. iddialar tutarlı gibi geldi bana eğer oyun vahşi batıya uyarlanırsa far cry'ın alıştığımız oynanış ve atmosferine nasıl uyarlayacaklarını cidden merak ediyorum.
  • yanma efektini söndürme 3. oyunla aynı olacaktır.

(3-4-primal da aynıydı). primal da aynı efekti görür görmez sildim. herşeyi aynı yapacaksanız blood dragon gibi yapın. yeni oyun olarak adlandırıp 60 dolar artı dlc derseniz size bi cevabım var.

(bkz: hasiktir diyorum)
  • 2018 de gümbür gümbür geliyor, diyorlar

https://twitter.com/…tus/864512744959160321/photo/1
  • bugün bir teaser'ı yayınlandı.

trailer 26 mayısta yayınlanacak.
  • 4 tane teaser'ı yayınlanan oyun.

https://www.youtube.com/user/ubisoftgb/videos
  • önceki oyunların aksine geliştirilirken cryengine kullanılan devam oyunu. bu sefer klasik ubisoft downgradelerini görmeyeceğiz gibi.
  • heyecan verici 4 adet teaser videosu yayımlanan oyun.

western konsepti üzerine kurulacağı neredeyse kesinleşmiş gibiydi. teaser'lardan anladığımız kadarıyla vahşi batıda geçeceği söylenebilir.

ayrıca teaser'ların bitimi ile çalan kısa müzik, oyunun müziklerinin country rock tarzında olacağının göstergesi. önceki oyunlarda oyunun geçtiği bölgelerin yerel müziklerini dinliyorduk ve bu bazen sinir bozucu olabiliyordu. uyuz ediyordu bir süre sonra... bu oyun ile birlikte tertemiz blues esintili rock müzik dinleyeceğiz.

son çıkan 3 oyun hep birbirinin benzeri konsept ve iç dinamikler üzerine kuruluydu. hoş, yine aynını yapsalar oynarım ama biraz farklılık artık şart oldu. umarım daha farklı bir iş çıkartırlar karşımıza.

soundtrack önerim: jimi hendrix - all along the watchtower. koyun lan bu şarkıyı.