• sam shepard'ın 1988'de yazıp yönettiği bir film.kadroda patricia arquettein de bulunduğunu söylemek istiyorum.izlemeye değer mi bilmiyorum.
  • bir bebek doğarken şaman büyücüsü lanetli ruhu fark ediyor. bebek büyüyor ve sürekli kaçan, uğursuz bir güzel kadına dönüşüyor. her neyse... görüntüler konuşuyor zaten. film bitmeye yakın, kadının yüzündeki ölü maske, acımasız bir sondan habersiz izleyiciyi şok ediyor. garip... irkiltici. dondum kaldım izlerken. buzullardaki ve donmuş sudaki ilerleyiş sahneleri çok güzeldi.
  • görüntüler güzel, oyunculuklar başarılı, konu basit ama çarpıcı. ilk yarısı biraz sıkıcı olsa da giderek hareketleniyor ve finalde gerçekten şaşırtıyor.
  • şu saatte bu filmi izlediğime inanamıyorum.

şaman inanışıyla alakalı olduğu için dikkatimi çekmiş bir film. daha farklı bir olay örgüsü bekliyordum. meğer gerilimin annesiymiş film. gerilmekten nasıl uyuyacağımı bilmiyorum. asıl şaşırtan filmin normal seyirde seyredip sonunda dehşete düşürmesi.

resmen ür per dim.
  • şamanizm mevzusu boş yere kullanılmış bir film. ayrıca neden ingilizce diye sordurtuyor, çünkü sırıtıyor. çat pat anlaşılsa çok daha iyi olabilirmiş.
    --- spoiler ---
    aşk diyemediğim, cinsellik diyemediğim, doğal diyemediğim. karışımı olabilir mi? yorumu beni aşar.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap