• lada samara'larda bulunması ile her kuşu siktik bir leylek kaldı şeklindeki güzide sözümüze çok şık bir pas verir.
  • akillara hemen volvo markasini getirir...
  • lada'nın kullanıldığı sovyet coğrafyasında lüks değil bir mecburiyet olan donanımdır. 2 sene yaşadım ben oralarda. arabamı sipariş ederken satıcı sormuştu, koltuk ısıtması var ama direksiyon ısıtması da ekleyelim mi diye. yok dedim ya, o kadar lükse gerek yok. aylardan da haziran falandı. araç temmuz gibi geldiğinde ben hala ne gerek var diyordum. ama kış gelip de direksiyona eldivensiz dokunamayınca anladım lüks falan olmadığını. lada da oralarda kırsal bölgede kullanıldığından far sileceği bir lüks olarak görülmemiştir.
  • eski nesil kuzey avrupa* üreticilerinin oldukca sik kullandigi, 2000'lerin ortasindan itibaren yerini basincli far yikamaya birakan, eger silecek lastikleri eskimeden degistirilirse özellikle eriyen karlarin meydana getirdigi camurla kaplanmis yollarda isini cok iyi yapan basit otomotiv teknolojisi.

kurumus yol camurunun üzerine, bir tanker basincli su siksaniz da cikartilamayacagini israrla anlamayan otomotiv üreticileri sayesinde mahrum kaldigimiz, kis günlerinde ihtiyac duydugumuz basit icat.

yeni nesil led far teknolojisi ile, yasal zorunluluklari* da bypass eden otomotiv üreticileri sayesinde kötünün iyisi denebilecek far yikamadan da mahrum kaldik.

kendisi benim icin, sürüs zevkinin elektrikli direksiyon ve dokunmatik ekranlarla pic edilmedigi, el freninin buton'dan ziyade bilek gücüyle cekildigi yillari hatirlatan bir hos sadadir.
  • ilginçtir ama bu sistem lada samara'da da bulunmaktadır. her modelinde değil ama, sanırım belirli model yıllarında.
  • her ne kadar gereksiz olsa da çok daha büyük bir olaya; gözlük sileceğinin keşfine sebebiyet verebileceğinden bir adım olarak ele alınması gereken icattır. lens yerine gözlük tercih eden milyonlarca insanın yağmurda ıslanan ve soğuk hava da otobüse girince buğulanarak görüşü sıfır metreye indiren gözlüklerinin artık bir buluşa ihtiyaç duyduğunu düşünmekteyım.
  • 90'ların ilk yıllarında bir modaydı..

kireçli sularımız sağolsun daha ikinci fışkırtmada techizatı komple iflas ederdi.. hakkaten ne gereği vardı..
  • hala pek çok arabada opsiyonel olarak sunulan ekipman. öyle bir parça ki sözlükte bilgi verirken bir sürü yabancı kelime kullandırır yazara.
  • bazı araçlarda görülen bir silecek çeşidi.görevi yağışlı havalarda farları temizlemektir.ama öyle fazla işe yarar bişii olmadığından öyle her araçta bulunmaz.bazı araç modelleri işi iyice abartıp su püskürtme özelliği falan da katmışlardır işin içine ki bu konuya hiç girmiyoruz.
hesabın var mı? giriş yap