şükela:  tümü | bugün soru sor
 • infekte kemiricilerin isirmasi veya tirmalamasi ile bulasan, spirillum minus ve streptobacillus moniliformis tarafindan olusturulan akut atesli hastaliklarin ortak adi.
 • eğer isterse veba da bu şekil bir hastalık olabilir
 • "fare ısırığı hastalığı" olarak bilinen hastalığın diğer adı sodokudur.

  (bkz: sodoku)
 • hakkında acil bilgi rica edeceğimdir. az önce fare tarafından ısırıldım, birazdan haseki'ye doğru yola çıkacağım. geçen kedi ısırığı yüzünden kuduz aşısı olmuştum, tekrar olmam gerekir mi? kuduz aşısının tekrarı riskli diyorlar. başka ne gibi riskler olabilir, bilen beni aydınlatır ise çok mutlu olacağım, zira vasiyet yazmaya başladım şu an

  edit: deutf sağolsun aydınlattı, fare vb. kemirgenler kuduz taşıyıcısı değilmiş. ayrıca kedilerimin veterinerini de sabahın köründe uyandırıp sordum, yakın zamanda kuduz ve tetanoz aşısı olduğum için tekrar olmama gerek olmadığını söyledi. şimdilik kuduzdan ölmüyorum ama tabii terörden ölme ihtimalim her an olabilir. o zaman korkmaya devam.

  büdüt: primarymaster'a da tülaremi konusunda verdiği bilgi ve destek için ayrıca teşekkür etmek isterim.
 • dün bi fare tarafından ısırıldım* kuduz olursun ölürsün felç olur yataklara düşersin aman yarabbi neler neler. ama panik yapıcak bir şey yok. bi doktor arkadasım sabunlu suyla yıkamamı söyledi. acile gittim. tetanoz yaptılar. kuduzluk bi durum yok yani. enfeksiyon riskine karşı da antibiyotik yazıldı. yani panik yapmadan adam gibi gidin doktorunuza sorun yok.