• hakkında acil bilgi rica edeceğimdir. az önce fare tarafından ısırıldım, birazdan haseki'ye doğru yola çıkacağım. geçen kedi ısırığı yüzünden kuduz aşısı olmuştum, tekrar olmam gerekir mi? kuduz aşısının tekrarı riskli diyorlar. başka ne gibi riskler olabilir, bilen beni aydınlatır ise çok mutlu olacağım, zira vasiyet yazmaya başladım şu an

edit: deutf sağolsun aydınlattı, fare vb. kemirgenler kuduz taşıyıcısı değilmiş. ayrıca kedilerimin veterinerini de sabahın köründe uyandırıp sordum, yakın zamanda kuduz ve tetanoz aşısı olduğum için tekrar olmama gerek olmadığını söyledi. şimdilik kuduzdan ölmüyorum ama tabii terörden ölme ihtimalim her an olabilir. o zaman korkmaya devam.

büdüt: primarymaster'a da tülaremi konusunda verdiği bilgi ve destek için ayrıca teşekkür etmek isterim.
  • dün bi fare tarafından ısırıldım* kuduz olursun ölürsün felç olur yataklara düşersin aman yarabbi neler neler. ama panik yapıcak bir şey yok. bi doktor arkadasım sabunlu suyla yıkamamı söyledi. acile gittim. tetanoz yaptılar. kuduzluk bi durum yok yani. enfeksiyon riskine karşı da antibiyotik yazıldı. yani panik yapmadan adam gibi gidin doktorunuza sorun yok.
  • istanbul'daki en bahtsız bedevi olarak sonunda fare tarafından da ısırıldım.

daha önce kene, menenjit, gece terörü, kabakulak, apandisit vsvs bilimum şey atlatmış biri olarak fare tarafından ısırılmasam olmazdı. fareye de b*k atmak istemem. şerefsiz bi kedi tarafından kovalanırken bi an pencereden sarkan elimi gördü yarım salisede yardı elimi yavrucak.

10 saniyede banyoya koştum 7-8 defa falan bol sabunlu suyla yıkadım. sonra atladım martı'ya doğru numune acile. sorun ne diye soran doktorlara "fare ısırığı" diyince verdikleri tepkiyi daha önce almıştım. gülüp taşak geçiyolar bildiğin. kenede de aynısı olmuştu. soyunup başka kene yapışmış mı diye bi köşede mazlum mazlum beklerken doktor hanım gelip "hohaha sen 15 dakkadır böyle mi bekliyodun" diye gülmüştü. halbuki soyun geliyorum diyen de kendisiydi *

neyse konuyu uzatmayalım. tetanoz vurdular. dedim azıcık da kuduz koyar mısın canım şırıngaya. sonra o şırıngayla g*tümden kan aldı. yok yok almadı. bölgede kuduz vakası yoksa kuduz vurmuyolarmış.

bu kadar. tetanoz vurup yolladılar yani. şimdi vurdukları yer acıyo azcık. ben de insta'dan attığım hasta kaydı kağıdımla prim yapıyorum. "yaa ngnrzgr'cim iyi misin ne oldu"-"kedi canını yerim senin :)))) fare ısırdı beni de ehehe"-"ıyk!" ve kahramanımızın flörtü burda biter.
  • "fare ısırığı hastalığı" olarak bilinen hastalığın diğer adı sodokudur.

(bkz: sodoku)
  • eğer isterse veba da bu şekil bir hastalık olabilir
  • fare kuduz mikrobu taşıyorsa, kuduz
  • infekte kemiricilerin isirmasi veya tirmalamasi ile bulasan, spirillum minus ve streptobacillus moniliformis tarafindan olusturulan akut atesli hastaliklarin ortak adi.
  • bir tanidigimizin 1 yasindaki cocugunu isirmis lokasyon istanbul...
  • fare ısırığı hastalığına yol açabilen bakteriler:

1- kültürü yapılamayan spirillum minus bakterisi

2- streptobacillus moniliformis'dirler.
hesabın var mı? giriş yap