• coen kardeslerin guzel muzikli, steve buscemi'li, kanli filmi.
  • hep derler ya
    chok ince bir alay mevcut filmde
    eleshtiri mizahla verilmeye chalishiliyo

coen ler ekol oldular bu filme ishte
    barton fink trt de ne zaman yayinlancak acaba

buscemi at his best
    :)
  • mükemmel film...coen kardeşlerin klası belli zati, oyuncular da mükemmeldi, hele francis mc dormand...oscar almıştı, sonuna kadar hakediyo...starda gösterirken en güsel sahnesini kesmişlerdi bu filmin...
  • red kitte wells & fargo posta arabası şirketi vardı, geröekten de vardı heralde, çünük arkasında bazı gasteler falan vardı bundan bahseden...
  • geçen gün ilk defa bilgi sinemasında izledim.coenvari tabir edilen yaklaşımın tavana vurduğu minesotanın bembeyaz atmosferindeki tezatla birlikte bir kara film örneği.sevdimmi bilmiyorum ama arşivlik fikrine katılmamak elde değil.garip ama müthiş oyuncu steve busceminin katkısıyla dahada garipleşen olaylar silsilesi.konuyla alakasiz gibi görünen bir o kadarda filmin psikolojisiyle alakadar durumlar söz konusu.araba satıcısı,karısı,karısının babası,katiller bir yana katillerden sarışının çıldırtan derecede konuşma özürlü oluşu,şerif bayanın hamileliği,kocasıyla olan ilişkisi,eski okul arkadaşının arızalığı vs.
  • filmle ilgili ilginç bir gerçek, başında yazan "bu filmdeki olayların hepsi gerçektir" yazısının külliyen atmasyon olmasıdır. roderick jaynes başlığında oyunbazlık konusunda kaşarlanmış olduklarını gördüğümüz coen biraderler bu filmde de böyle bir oyun yapmışlar, gerçek olmayan bir hikayeyi gerçek olarak lanse etmişler. tabi kimi entrylerde* görüldüğü gibi bunun filme olumlu bir etkisi olmuş.
  • fargo'yu yasaklamislar wisconsin'de eyalet meclisi karariyla, bolge insanlariyla dalga geciyor diye.
  • durduk yerde cult film olmush bir yapit. keza filmi seyrettim ve "eee, bu muydu fargo fargo diye sayikladiklari?" dedim.
    tamam ilginc karakterler var su bu vs vs ama bana o kadar da orijinal bir sanat eseri gibi gelmedi, ya da ben sanattan anlamiyorum.
  • filmi izlerken surekli birilerine gicik kaptigim (polis kadin sonra karisini yakalatan adam sonra japon saf...) ve sonunu zor getirdigim gercek bir olaydan alinmis ve oyuncularin mukemmel oyunculuklariyla suslenen coen kardeslerin yegane yapiti.
  • -yeaaaaa?
    -yaaaaa!
    -yeaaaaah...

kullanılan wisconsin aksanı nedeniyle sinirlenmeden izlemek mümkün değil, belki de bunu istemişlerdir coen kardeşler. amerikalılarla sağlam dalga geçmekte.
hesabın var mı? giriş yap