şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hacı hocayla camii önünde tartışmanın bedelini feci bir şekilde öldürülerek ödemiş afganistanlı kadın din öğretmeni.

  19 mart 2015 tarihinde camii önünde muska satan sakallı mübarek dede, kendisiyle tartışan farkhunda'yı "kuran yaktı" diye suçlayarak yaygara koparmış. iki dakika önce dua ve niyazda bulunarak namaz kılan cemaat bu durumda istemeden kışkırmış. farkhundayı kafasına taşlar, sopalar vurularak kanlar içinde bırakmış, yetmemiş üzerinden arabayla geçmiş daha sonra da yakınlardaki dere yatağına atarak üzerine benzin dökerek yakmıştır.
  olay sırasında teknolojinin faydalarından yararlanabilen nispeten eğitimli müslüman kardeşler kadına vurmaya araverip vahşetin videolarını çekmeyi daha sonra da ibreti alem olsun diye dünya ile paylaşmayı ihmal etmemiş. 18+

  tabii gerçek islam bu değil daha ılıman ve barışçıl.
 • şimdi bir video izledim. çok moralim bozuldu. 27 yaşında bir kadını öldürmüşler. islamiyet adına... koca koca taşlarla vura vura, sopalarla döve döve, her tarafına tekmeler ata ata... dakikalarca... yetmemiş, üzerinden arabayla geçmişler... o da yetmemiş yakmışlar... böyle bir vahşet olamaz. böyle islamiyet de olamaz böyle din de olamaz. kalbim sıkıştı izlerken. insan desen insan değil. hayvan desen hayvan değil. böyle bir vahşet olamaz. midem kaldırmıyor görüntüler gözümün önüne geldikçe. her an kusacakmış gibi oluyorum. içimde kocaman bir boşluk var sanki. karnım kasılıyor kendi kendine. kusmak istiyor. içim almıyor, vicdanım kusmak istiyor.

  ne diyeceğimi bilemiyorum. ne yazacağımı şaşırdım. yazıklar olsun.
 • ne diyeceğimi bilemiyorum. o videoyu çekenin zihnindeki örümcekleri sikeyim. o kalabalıktaki herkesin teker teker mına koyayım. ne işiniz var sizin 21. yüzyılda? zavallı kadıncağızın dâvâsı görülmeye başlanmış. tıpkı madımak katliâmında olduğu gibi polisler bu vahşeti de desteklemiş. farkhunda'ya yardım etmesi için on metre ötedeki polisten yardım istenince polis şu yanıtı vermiş. "bırak öldürsünler. bu islâm'a hakâret edenler için ibretlik bir olay olur." demiş.

  (bkz: hiç şaşırmadık)

  arabayla üzerinden geçen orospu çocuğu da buymuş. tipini sikeyim senin!

  ayrıca sevgili sözlük yazarları... "türk kızlarının memelerinin bilmem ne olması", "sekse anlam yükleyen kadının sevişme tarzı", "homofobinin bir suçmuş gibi algılanması" tadında aptalca başlıklara gösterdiğiniz teveccühü bu başlığa göstermediniz. yuh olsun!
 • bir insan sürüsünün yaratabileceği vahşeti yaşamının son dakikalarına kadar yaşamış kadıncağız. insanın bir an için tanrı olup da şunları helak edebilsem diye içinden geçmiyor değil.

  kadınlar vahşilerce lime lime edilirken, çocuklar bombalar altında parçalanıp erirken o merhametli tanrı nereye bakıyor acaba?
 • kelimelerin kifayetsiz kaldığı başlık. ayrıca oradaki herkesin ızdırabını sikiyim.
 • her gün defalarca yeni bir pisliğe, yeni bir vahşete uyanıyoruz.

  yukarıda defalarca yazılmış "ne diyeceğimi bilmiyorum" diye, herkesin bilinç altına gelen şey şu, "küfür" evet açık açık söylemek gerekiyor, bu durum karşısında küfür etmekten başka bir çare bulamıyorsunuz ama yine de etmiyorsunuz, edemiyorsunuz.

  yeter artık ya, benim haberim yoktu bu olaydan az önce öğrendim. bir kadın din öğretmeni, cami önünde bir tane muska satan şerefsiz evladıyla tartışıyor, artık kadın bunu nasıl bozmuşsa "kuran yaktı, kuran" diye yaygara kopartıyor.

  sonra toplanan kalabalık, kadını bu hale getiriyor.

  https://twitter.com/…olcu/status/595125668100321280

  geçen sene itü sözlük'te, bir kadın kuran yakmıştı, sözlük üzerinden aslında buna benzer bir biçimde ve de buna ortam hazırlayacak bir şekilde linç ediliyordu. ben de itiraz etmiştim ve tabii ki itirazım kabul görmedi, bana da tepkiler verildi. sözlük üzerinden bile, bu durumu onaylayacak insanları yazdıkları ile, düşünceleri ile görüyorsunuz. bu insanlar afganistan da filan değil, burnumuzun ucunda ve bizle iç içe yaşıyor.

  ne diyeceğimi bilmiyorum, hakikaten bilmiyorum.

  yerin dibine batsın sizin dininiz, gerçekten yerin dibine batsın.
 • bu kadını sokak ortasında vahşice katleden insan azmanlarının davası, bugün 19'u polis, 49 sanıkla başlamış. türkiye basınında az yer almasına karşın, dünya basınında bir hayli fazla yer alıyor bu olay ve takip ediliyor. dünyanın bir ucunda, asılması istenen bir siyasal islamcı için, sürekli yazan, çizen, konuşan islamcılar böyle bir olay karşısında sessizliğini koruyor, şaşırmıyorum tabii ki.

  https://twitter.com/…rkan/status/595104876209790977

  bir siyasal islamcının kuran yakılmasında, net üzerinden de gösterdiği linç, böyle bir vahşetin karşısında hangi saiklerle sustuğunun ispatı aynı zamanda.
 • iftira sonucu "kendi türü" tarafından katledilen, işkence edilen ve yakılan, nereden baksan ruh hastası yamyamlara kurban gitmiş canlardan yalnızca biri.

  kuran yakılınca aynısı yeniden basılabiliyor ama insan yakılınca aynısı dirilmiyor sakalını *** böcekleri.

  çok üzgünüm, iyi ki öldün farkhunda, bu öfke ve güvensizlikle nasıl yaşardın o hayatın geri kalanını?

  http://blog.radikal.com.tr/…-farkinda-misiniz-99179
 • söylenene göre dâvâsının görülmesi sonucunda 4 kişiye îdâm cezâsı çıkmış, 8 kişi 16 yılar hapis cezâsı almış. linçe katkıda bulunan 18 kişi de herhâlde kanıt yetersizliğinden salınmış. hay ben o mahkemenin adâletini!