• yalnızlaşmak değildir aslında. tek başına yaşamaktır. sahte her şeyden nefret eder ve yapmacık bir tavır sergileyemez
  • farkında değilmişim gibi yapmaya çalışarak yaşamaya çalışmak
  • "baylar, yemin ederim, her şeyi fazlasıyla anlamak bir hastalıktır; hem de tam anlamıyla, gerçek bir hastalık."

dostoyevski
  • hiçbir şeyi fark edemeyen tiplerin,her ortamda daha ön plana çıkması, bilmediği her konuda fikrinin olmasına sebep olur.

o yüzden yalnızlaşmayın lütfen.
  • kendini çevreden soyutlamayı, o çevreden her gün biraz daha uzaklaşmayı da beraberinde getiriyor. zamanla sevgi falan da yitiyor.
    şikayetçi miyim? elbette hayır. tek şikayetim tahammül edemediğimde yaşamış olduğum baş ağrısı.
    farkındalık sahibi olmayan insanların genelde cahil ve bağnaz olduğunu genelleyebilir miyiz bilmiyorum. ama benim gördüklerim böyleydi. bakın eğitim öğretimsizlikten bahsetmiyorum.
    tanrı bizleri böylelerinden korusun.
  • sözlüğün asosyal suserleri toplanıp yalnızlıklarını yücelten bir ibadete girişmişler adeta. hayat dediğiniz, hele ki insan hayatı, bir toplumsal ağlar bütünüdür. öncelikle bunu fark etmeden nasıl bir farkındalığa erişiyorsunuz anlamak gerçekten çok zor.

farkındalık lafzının son dönemlerde bu kadar popüler duruma gelmesinin analizi ayrı bir yazı konusu. şu kadarı söylenebilir, insanın kendi içindeki dinamiklerinin farkında olması, ilişkilerini bu dinamiklere göre kurması, yönetmesi, mümkünse kendisinde gördüğü eksiklikleri onarması, gerçekten paha biçilemez erdemlerdir. ancak bu farkındalık dediğiniz şey, bir kibir türü değildir bana göre gençler.

bakın nesimi çok güzel söyler,

gah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi,
    gah inerim yeryüzüne seyreder alem beni

eğer farkındalığınız, alemin sizi seyreylemesini de sağlamıyorsa, bir yerlerde bir eksiklik olabilir.

iyi gecelerden bir demet.
  • ekşideki herkesin farkındalığı yüksek süper hiper insanlar olduğunu gördüğüm başlıktır
  • mesele fark etmek değil, senin fark ettiğini senden başka fark edenin olmaması. gerçekler acıtıyor...

tüm yolların sonu bir yerden sonra çıkmaz sokak.
    tüm insanların ruhu bir yerden sonra kara bir dehliz... neyse ne.

fark ettiklerimi söylediğim zaman da sevilmedim zaten o yüzden bayadır kendime saklıyorum. bu kadar yükle beraber insan ister istemez suskunlasiyor... anlayacak insanlar da bizi bırakın kendine bile ırak.
  • yalnızlığın sebebi farkındalık değil, farkındalığın sebebi yalnızlık. kendinizi özel zannedip boşa kandırmayın.
  • ceza ve kopuş diyenlere katılıyorum.
    engellenemeyendir malesef.
hesabın var mı? giriş yap