1. son birkac yildir dillere pelesenk olan laf. birilerini herhangi bir konuda uyandirmak, dikkatini o konuya cekmek vb. anlamalara geliyor. neden bilmiyorum ama bana cok samimiyetsiz, yapmacik, vicik bi laf gibi geliyor. acikcasi illet oluyorum "amacimiz bu konuda bir farkindalik yaratmak" diye soze baslayan insanlara. herkes her konuda farkindalik yaratmak pesinde! bu laf sakiz olmadan once biz ne kullaniyoduk? yoksa, kimse kimsenin dikkatini bir yere cekip, bilinc asilamak pesinde kosmuyo muydu?
  2. avrupa birliği fonlarının da bir numaralı adresidir. bunu yapana şeker veriyorlar. nutella, çokokrem ile ziyarete geliyorlar. ihya ediyorlar. hani citizen dediğin keriz ya, onu dürttüğünde senden adamı yok. bir numara hatta avantayı cebinde bulansın. ben misal, milyon öyro*luk projemi kuruyorum, sonra ava yatıyorum. düşerse, müthiş bir farkındalık, müthiş bir insan yaratıyorum. bir nevi insan vs robot savaşı kurgusunun katkıcısıyım. ondan farkındalık diyor olabilirler. ama ben biraz saftirikim... gibi geliyor bana.
  3. birtakım salakça eylem ve hareketlerinizi daha havalı göstermek istiyorsanız kullanabileceğiniz kalıp.

farkındalık yaratmak hakkında bilgi verin